Çıralı Plajı Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kemer – Antalya

Çıralı Plajı Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kemer – Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çıralı Plajı Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Gezilecek Yerler – Denize Girilecek Yerler  hakkında bilgiler vereceğiz.

                                      Çıralı Plajı Nerede?                         

Çıralı Plajı, Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Çıralı Sahili – Çıralı Plajı ve Yakınındaki Olimpos Plajı ile birlikte bölgede Denize girilecek en güzel yerler olarak bilinmektedir. Antalya’nın en el değmemiş bakir plajlarından biri diyebiliriz.

              Çıralı Plajı ve Sahili Hakkında Bilgiler          

Çıralı, Uzun bir plaja sahip ve plaj gayet temiz, deniz taşlık, plaj taş ve kumluk, hemen derinleşiyor keyifli bir yüzme yapılabilecek bir yer. Bakirliğini nispeten koruyabilmiş ender yerlerden biri. Denize girerken Deniz ayakkabısı tercih edilebilir. Genel olarak kum – taş karışık bir yer. Halka açık büyük bir ormanlık alan var. Burada piknik yapılabilir. Kamp yasak

OKUMALISIN  Çıralı Nerede - Nasıl Gidilir - Denize Girilecek Yerler - Kemer - Antalya

Bu bölge, Tarihi Likya yolunun bir parçasıdır. Çıralı’da ne yapılır derseniz meşhur Yanartaş çıkabilir, Likya’nın sönmeyen ateşini izleyebilir, Olimpos antik kentini gezebilirsiniz.

Not: caretta caretta kaplumbağaların üreme alanı olduğu için Üreme dönemlerine denk gelebilirsiniz eğer Sahile 21.30 – 06.30 saatleri arasında girmek yasaktır.

          Çıralı Plajı Şemsiye & Şezlong Ücretleri      

Sahilde büfe bulunmuyor. Kamp sandalyesi ve şemsiyenizi mutlaka yanınızda getirin, Duşluklar yok, Tuvalet yok. Bunlar sahilden biraz uzakta. Şemsiye ve Şezlongu oradan temin edip gelmelisiniz. Özel, İşletmelerin olduğu bir bölüm var isterseniz orada ücret karşılığında  faydalanabilirsiniz. 2021 yılı için 2 şezlong 1 şemsiye 50 TL

               Çıralı Plajı’nda Kamp Yapılır mı?            

Plaj’da ücretsiz kamp alanı yok. Ücretli kamp alanlarında kamp yapabilirsiniz.

                        ıralı Plajı’na Nasıl Gidilir?                 

Çıralı Plajı, Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Kasaba yeşil ile mavinin kucak kucağa olduğu Akdeniz’in gizli kalmış bir köşesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Çıralı, Antalya kent merkezine 84 km uzaklıkta yer alıyor.

OKUMALISIN  Binbir Kilise Nerede-Nasıl Gidilir?

Çıralı’ya ulaşım için öncelikle Antalya’ya gelmeniz gerekiyor. Antalya hava alanından Antalya otogarına geliniz buradan Çiçek tur veya Antalya tur otobüsleriyle Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

Çıralı Plajı’na özel aracınızla gidecekler; Kumluca-Kaş istikametinde Tekirova’dan sonra Çıralı 7 km tabelasından sola dönmeniz gerekmektedir.  Buradan 7 km yolculuk yaptıktan sonra Çıralı Sahili’ne ulaşacaksınız.

Çıralı Plajı’na Toplu taşıma ile gidecekler; Antalya Otogarı’ndan Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

  • Antalya Çıralı arası yaklaşık 80 km
  • Ankara Çıralı arası yaklaşık 620 km
  • İstanbul Çıralı arası yaklaşık 800 km
  • İzmir Çıralı arası yaklaşık 525 km 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.