Çırçır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Keban / Elazığ

Çırçır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Keban / Elazığ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çırçır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri Alabalık Tesisleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Elazığ ilinin Keban ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Türkiye’nin En Genç Şelalesi olma özelliğine sahip olan bu şelale, 1974 yılında Keban Barajı yapıldıktan sonra oluşmuştur. Gürül Gürül akan suyu üzerine yapılan Alabalık Tesisi ile birlikte gezilip görülmeye değer güzelliktedir.

             Şelalesi ve Çevresinde Neler Yapılır?               

Şelale, Muhteşem Manzarası , Fırat Nehrinin Akan berrak suyu ile görsel açıdan keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Şelale üzerine kurulu restoranda Yemek Yiyebilir, Çay-Kahve içebilirsiniz.  Fotoğraf çekinmeyi sevenler için güzel manzaralar bulunuyor.

Şelale, Keban Barajına yakın bir konumdadır. 15-20 dakikalık bir uzaklıkta olduğundan dolayı Barajı da gezebilirsiniz.  Çırçır Şelalesi çevresinde Hediyelik eşya dükkanları var,  Hatta, Giriş kısmında sevdiklerinizin ismini pirinç tanesine yazıp kolye yaptırabilirsiniz.

Ayrıca, Çırçır Şelalesi çevresinde bulunan Alabalık Tesislerin de Yavru balık Yetiştirme Havuzlarını görebilirsiniz.

                     Alabalık Tesisleri Hakkında Bilgiler                 

Keban Barajı yapımı sonrası ortaya çıkan Şelale üzerine 1996 yılında yapılan Çırçır Şelalesi, Keban Alabalık Tesisleri sizlere bu güzel manzara da Yemek yeme ve dinlenme fırsatı sunuyor.

Şelaleden gürül gürül akan suların sesini dinleyerek balığınızı yiyebileceğiniz bir yer diyebiliriz. Alabalık Tesisi olmasından dolayı Balığı Türlü Türlü pişirip sunuyorlar. Alabalığın yanı sıra Izgara çeşitleri, Kavurma, Güveç. Köfte ve bir çok çeşidi bulabilirsiniz.

    Çırçır Şelalesi Alabalık Tesislerine Nasıl Gidilir?   

Elazığ ilinin Keban ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Keban Barajına 25 km uzaklıktadır. Elazığ il merkezinden gelecekler, Elazığ-Keban yolunu kullanarak gelebilirler. Anayol üzerinde büyükçe bir tabelası var bunu takip ederek gelebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Elazığ il Merkezinden Keban ilçesine giden dolmuşlara binereke gidebilirsiniz. Elazığ Mini otogardan bineceksiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.