Çırçır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Çırçır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çırçır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir? Alabalık Tesisleri ve Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Çırçır Şelalesi, Elazığ ilinin Keban ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Türkiye’nin En Genç Şelalesi olma özelliğine sahip olan bu şelale, 1974 yılında Keban Barajı yapıldıktan sonra oluşmuştur. Gürül Gürül akan suyu üzerine yapılan Alabalık Tesisi ile birlikte gezilip görülmeye değer güzelliktedir.

Çırçır Şelalesi ve Çevresinde Neler Yapılır;

Çırçır Şelalesi, Muhteşem Manzarası , Fırat Nehrinin Akan berrak suyu ile görsel açıdan keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Şelale üzerine kurulu restoranda Yemek Yiyebilir, Çay-Kahve içebilirsiniz.  Fotoğraf çekinmeyi sevenler için güzel manzaralar bulunuyor.

Çırçır Şelalesi, Keban Barajına yakın bir konumdadır. 15-20 dakikalık bir uzaklıkta olduğundan dolayı Barajı da gezebilirsiniz.  Çırçır Şelalesi çevresinde Hediyelik eşya dükkanları var,  Hatta, Giriş kısmında sevdiklerinizin ismini pirinç tanesine yazıp kolye yaptırabilirsiniz.  Ayrıca, Çırçır Şelalesi çevresinde bulunan Alabalık Tesislerin de Yavru balık Yetiştirme Havuzlarını görebilirsiniz.

Çırçır Şelalesi ve Alabalık Tesisleri Hakkında;

OKUMALISIN  Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2022

Keban Barajı yapımı sonrası ortaya çıkan Çırçır Şelalesi üzerine 1996 yılında yapılan Çırçır Şelalesi Keban Alabalık Tesisleri sizlere bu güzel manzara da Yemek yeme ve dinlenme fırsatı sunuyor.

Şelaleden gürül gürül akan suların sesini dinleyerek balığınızı yiyebileceğiniz bir yer diyebiliriz. Alabalık Tesisi olmasından dolayı Balığı Türlü Türlü pişirip sunuyorlar. Alabalığın yanı sıra Izgara çeşitleri, Kavurma, Güveç. Köfte ve bir çok çeşidi bulabilirsiniz.

2020 yılı itibari ile Alabalık Ücreti 25 TL’dir.(Pişmiş veya Canlı olarak ta satılıyor)

Çırçır Şelalesi Alabalık Tesislerine Nasıl Gidilir;

 

Çırçır Şelalesi, Elazığ ilinin Keban ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Keban Barajına 25 km uzaklıktadır. Elazığ il merkezinden gelecekler, Elazığ-Keban yolunu kullanarak gelebilirler. Anayol üzerinde büyükçe bir tabelası var bunu takip ederek gelebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Elazığ il Merkezinden Keban ilçesine giden dolmuşlara binereke gidebilirsiniz. Elazığ Mini otogardan bineceksiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.