Çorum Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri

Çorum Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Çorum Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Ziyaret Saatleri – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Çorum Müzesi Hakkında                     

Çorum Müzesi, Çorum ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı bağlı Gülabi Bey Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Çorum otogarına 500 m mesafede bulunmaktadır. Müze, 13 Ekim 1968 yılında hizmette açılmıştır. Fakat müze 2001 yıllında hastane Binası olarak kullanılan binaya nakil edilmiştir. Günümüzde bu binada hizmet vermektedir.

Müzede, arkeolojik ve etnografik eserler sergilenmektedir. Alacahöyük, Boğazköy, Ortaköy, Eskiyapar, Pazarlı, Kuşsaray, Alişar höyüklerinden çıkarılan eserler bu müzede sergilenmektedir. Ayrıca şehrin yöresinin özelliklerini yansıtan kilimler, halılar, kadın giysileri, takı ve süs eşyaları sergilenmektedir. Bu müzede yaklaşık olarak 14 bin eser sergilenmektedir.

                       Müze  Ziyaret Saatleri                      

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,
Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

                             Müze Giriş Ücreti                        

Müze Giriş Ücreti 2022 Yılı Giriş Ücreti 15 TL
Eğer Müzekartınız varsa bir yıl içinde 2 kez,
Plus Müzekart (Müzekart+) sahibiyseniz sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

                    Çorum Müzesi Nerede?                       

Müze Çorum ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı bağlı Gülabi Bey Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Çorum otogarına 500 m mesafede bulunmaktadır.

                Çorum Müzesi Nasıl Gidilir?                 

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Çorum merkeze gelmelidir. Çorum Müzesi, Otogara yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunur.

Hususi araç ile gelmek isteyenlerin Çorum merkeze gelmeleri gerekmektedir.

  • Samsun Çorum arası yaklaşık 170 km
  • Ankara Çorum arası yaklaşık 240 km
  • Kayseri Çorum arası yaklaşık 280 km
  • İstanbul Çorum arası yaklaşık 626 km Uzaklıktadır.
  • Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments