Çubuk Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik – Bolu

Çubuk Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik – Bolu

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çubuk Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gölde Kamp Yapılır mı? Gölde bulunan Piknik Alanları ve Yel Değirmenleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Çubuk Gölü, Bolu ilinde yer almaktadır. Bolu Göynük ilçesinin 11 km kuzeyinde bulunur. Göl ismini sınırları içerisinde bulunduğu Çubuk Köyünden almıştır. Göl konum olarak dağların arasında bulunmaktadır. Oluşumu bakımından heyelan set gölüne şirin bir örnektir.

Karadeniz iklimi özellikleri sebebiyle çevresi yoğun çam ormanları ile kaplıdır. Göl 15 hektar genişliğinde ve ortalama 13 metre derinliğindedir. Gölde çok lezzetli sazan ve alabalıkları olta ile avlamak serbesttir. Göl etrafında önceki yıllarda çekimleri yapılan bir film için inşa edilen yel değirmenleri yöreye ayrı bir güzellik katmaktadır.

Göl etrafından giden yol boyunca yürüyüş yapabilir ve bisikletle dolaşılabilir siniz. Ayrıca fotoğraf çekmeyi sevenler için kartpostallık pozlar yakalamak mümkündür kesinlikle fotoğraf makinelerinizi unutmayın. Çubuk gölünde 1 adet Cafe Restaurant bulunmaktadır.

               Çubuk Gölü’nde Kamp Yapılır mı?                  

Konaklama imkânının olmadığı gölde isteyenler kamp kurma şansına sahiptir.

Kamp için yeterli alan mevcut durumdadır. Doğa ile iç içe bir kamp imkanı sunmaktadır. Çeşme, Wc imkanı bulunuyor.

                          Çubuk Gölüne Giriş Ücreti                       

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                           Çubuk Gölü Nerede?                                 

Batı Karadeniz bölümünde bulunan Bu Göl, Bolu ilinde yer almaktadır. Bolu ilinin Göynük ilçesinin 11 km kuzeyinde bulunur.

                        Çubuk Gölüne Nasıl Gidilir?                      

Göle gelmek isteyenlerin özellikle hususi aracıyla gitmeleri gerekir. Bolu merkezden göynük minibüslerine binerek de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göynük ilçesinin çıkışından sonra tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolun bir kısmı bozuk haldedir. Fakat yol boyunca çevrenizdeki doğal güzellikler ve köy manzaraları sizi alıp götürüyor ve bozuk yolların farkına varmıyorsunuz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.