Cumalı Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir

Cumalı Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cumalı Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıca Sularının Faydaları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Cumalı Ilıcaları                  

Ilıcalar, İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Seferihisar ilçesine bağlı Kovacık köyü mevkiinde bulunmaktadır. Seferihisar merkeze 12 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 50 km uzaklıktadır.

Ilıca su sıcaklığı 55 derece civarındadır. Kovacık köyü eteklerinde birbirinden birkaç yüz metre uzaklıktaki kaynaklardan oluşmaktadır. Suyun bileşiminde bol miktarda karbondioksit mevcuttur. Ayrıca kaplıca sularında tuz miktarı da fazladır.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular romatizma ve deri hastalıklarıyla üst solunum yolları, kırıklar, kadın hastalıkları gibi rahatsızlıklarda faydalı olmaktadır.

                   Cumalı Ilıcaları Nerede?                    

Bu Ilıca, İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Seferihisar ilçesine bağlı Kovacık köyü mevkisinde bulunmaktadır. Seferihisar merkeze 12 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 50 km uzaklıktadır.

%

                     Cumalı Ilıcaları’na Nasıl Gidilir?                 

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler İzmir merkezden Seferihisar minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirler. Buradan da tekrar Kovacık köyü minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise İzmir merkezden D550 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.