Cunda Adası – Betül Yılmaz’ın Gezi Yazısı

Cunda Adası – Betül Yılmaz’ın Gezi Yazısı
Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere @seyyahdefteri sayfamız takipçilerinden Betül Yılmaz’ın Cunda Adası Gezilecek Yerler Hakkında yazmış olduğu makaledir.

                                   Cunda Adası Gezisi                               

Tarihi Rum evleri ve Arnavut  kaldırımlı taş sokaklarıyla insanı adeta büyülüyor. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel Cunda. Gündüz daha sakin olmasının aksine gecesi daha renkli, kalabalık ve coşkulu. Yunan şarkıları eşliğinde sahil boyu balık restoranları mevcut. Aklınıza gelebilecek her çeşit balık var. Cunda’nın meşhur taş kahvesini de denize karşı yudumlamak oldukça keyif verici.
                     Cunda Adasında Gezilecek Yerler?              
  • Tarihi Yel Değirmeni
  • Rahmi M. Koç Müzesi
  • Ayışığı Manastırı
  • Aşıklar Tepesi
  • Agios Yannis Kilisesi
  • Cunda sahil çarşısı
  • Tımarhane Adası
  • Şeytan Sofrası

 

Görülmesi gereken yerler arasında. Tabiki Cunda’ya gitmişken Ayvalık ve Şeytan Sofrası tepesinden güneşin o muazzam batışını muhakkak seyretmenizi tavsiye ederim. Ama yoğunluk fazla olduğundan biraz erken gitmeniz iyi olur. Tepeye çıkmak için 1-2 km yol yürüyeceğinizi de hatırlatırım.
Cunda Adasındaki Gezisi hakkında yazmış olduğu bu makale için Sn. Betül YILMAZ’a teşekkür ediyoruz.
Cunda Adası – Betül Yılmaz’ın Gezi Yazısı
Cunda Adası – Betül Yılmaz’ın Gezi Yazısı

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.