Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – İSTANBUL

Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – İSTANBUL

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretli mi? Açılış / Kapanış Saati Var mı? Mangal Yapılır mı? Piknik Yapılacak Alanlar? bu konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı Nerede?

Park, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde Etiler Mahallesinde bulunuyor. Tepecik Yolu Caddesi üzerindedir. Parkı önemli kılan en önemli etken 250 sanatçının büstü, rölyefi ve sağ el izlerinin bulunmasıdır. Bunlardan bazıları, Sezen Aksu, Barış Manço ve Kuzgun Acar gibi birçok sanatçının büstlerini görebilirsiniz.

Eski ismi Sanatçılar Parkı olan bu yer Türk Sinema tarihinde önemli bir yere sahip olan Sanatçı Cüneyt Arkının vefatından sonra Beşiktaş Belediyesi Meclis kararı ile İsmi verilmiştir.

48 bin m2’lik bir alanı kapsayan parkta 1.5 km’lik Alman Deresi Yürüyüş Yolu, Sanat Meydanı, Hayal Bahçesi, Çocuk Bahçesi, İmza günler için ayrılan bölüm, Tanıtım Satış Reyonları, Müzik Ritimli Havuz, Amfi Tiyatro ve Çocuk Oyun Alanları yer almaktadır. Ayrıca bir şeyler atıştırmak isterseniz içerisinde Beltaş Sanatçılar kafesinden faydalanabilirsiniz. Hafta sonları yoğun olduğundan dolayı Kamp Sandalyenizi ve Masanızı götürmeyi unutmayınız.

Ateş YAKMAK – Mangal YAKMAK – Semaver YAKMAK YASAKTIR…

Evinizden hazırladığınız malzemeleri getirip Piknik Yapabilirsiniz.

Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı Açılış / Kapanış Saatleri

Herhangi bir saat sınırlaması yoktur.

Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkına Nasıl Gidilir?

Park, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde Etiler Mahallesinde bulunuyor. Tepecik Yolu Caddesi üzerindedir.

Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Fatih Sultan – Etiler Cami – Levent – Kabataş arası hizmet veren 58N hat numaralı otobüse binip ETİLER CAMİ durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fatih Sultan – Etiler Cami – Gayrettepe Metro – Şişli – Akmerkez arası hizmet veren 59N hat numaralı otobüse binip ETİLER CAMİ durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dolmuş İle Gidecekler;

Baltalimanı – Lale – Sarı Konaklar – Akmerkez – Levent – Zincirlikuyu Metro arası hizmet veren SRY-19 hat numaralı Dolmuşa binip ETİLER CAMİ durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.