Dağyenice Alaiye Şehitliği Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Dağyenice Alaiye Şehitliği Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Dağyenice Alaiye Şehitliği Nerede – Nasıl Gidilir – Nezaman Yapıldı – Aliye Taburu Hakkında bilgiler vereceğiz.

            Dağyenice Alaiye Şehitliği Hakkında Bilgiler     

Dağyenice Alaiye Şehitliği, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Yazlık Mevkisinde yer almaktadır.

Birinci Balkan Savaşlarında Alanya’dan gelen Alaiye Taburu’nun pusuya düşürülmesi sonucu 657 askerimizin şehit olması anısına yapılan Dağyenice Alaiye Şehitliği, Çatalca’nin 18 kilometre uzaklığındadır.

1912 yılında yaşanan olaydan yıllar sonra yapılan şehitlikte her yıl tören düzenlenmektedir. Dağyenice Köyü’ne yakın olan şehitlik, bölgeye gelen turistler tarafından da sıkça ziyaret edilmektedir.

                 Dağyenice Alaiye Şehitliği Nerede?                   

Dağyenice Alaiye Şehitliği, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Yazlık Mevkiinde yer almaktadır.

            Dağyenice Alaiye Şehitliği’ne Nasıl Gidilir?        

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Zuhurat Baba Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 36YS, 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.