Danamandıra Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Danamandıra Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Danamandıra Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?  Giriş Ücreti – Piknik – Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Danamandıra Tabiat Parkı, İstanbul ilinin Silivri ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Meşe ormanları ile kaplı bu Tabiat Parkı içerisinde bulanan Göleti, Sazlığı,  Nilüfer çiçekleri, Göçmen Kuşları ve muhteşem doğası ile Günü birlik olarak gelip gezip, piknik yapabileceğiniz bir alandır. Göçmen Kuşlarının geçiş güzergahı olduğundan dolayı Geçiş dönemine denk gelirseniz, Sazlıklar arasında bu kuşları görme şansını yakalayabilirsiniz.

Esenyurt Belediyesi tarafından işletilen bu alan sizleri yoğun iş temposu ve İstanbul trafiğinden kurtarıp nefes almanızı sağlayacak bir yerdir. Gölet içerisine yapılan Ahşap iskele ile bu güzel doğayı daha yakından görebiliyor, Güzel Fotoğraf kareleri yakalayabiliyorsunuz. Çatalca ve Silivri ilçelerine yakın bir konumda bulunması da özellikle hafta sonları yoğun olmasına yol açıyor.

Danamandıra Tabiat Parkında Neler Yapılır;

Danamandıra Tabiat Parkı, Günü birlik Piknik-Mangal yapmak isteyenlerin ilk sırasında yer alıyor. Ateş yakabileceğiniz alanların olması da tercih edilme sebepleri arasındadır. Sizler Ateş yakıp piknik yaparken çocuklarınızda çimlerde koşuşturup oyun alanında keyifli vakit geçirecektir. Piknik alanı içerisinde çok sayıda Masa, Çeşme ve WC bulunuyor. Tabiat Parkı çevresi güzel bir yürüyüş alanı bulunuyor, orman içerisinde meşe ağaçları arasında keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor. Fotoğraf çekinmeye sevenler Üstteki fotoğrafta gördüğünüz iskelede muhteşem gün batımı kareleri yakalayabilirsiniz.

Danamandıra Tabiat Parkında Balık Tutma;

Tabiat Parkı içerisinde Ahşap bir iskele bulunuyor. Bu iskele üzerine çıkıp sazlıklar arasında gezinti yapabilir, Balık tutabilirsiniz. Gölde sazlıklar arasında genel olarak Kızıl Kanat ve Kefal balığı bulunuyor.

OKUMALISIN  Yozgat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanları;

Tabiat Parkında Göl kenarında sazlıkların, Nilüfer Çiçeklerinin arasında Kamp yapmak kim istemez ki. Ateş yakılabilen alanları var, Bol miktarda çeşme ve Masa bulunuyor. Tabiat Parkında Kamp yapacaklar bura da herhangi bir tesis veya büfe yok. Gelirken yanınıza tüm eksikleri alıp gelmelisiniz.  Kamp için ayrı bir ücret ödemiyorsunuz.

Danamandıra Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Tabiat Parkına Giriş Ücreti 15 TL’dir,

Danamandıra Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Danamandıra Tabiat Parkı, İstanbul ilinin Silivri ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Silivri ilçesinden Gelecekler, Silivri-Alipaşa yolundan hareket ettiğinizde sırasıyla Fenerli-Sinekli-Danamandıra güzergahın da yolunuza devam ettiğinizde yönlendirici tabelalar yardımı ile kolayca bulabilirsiniz.

Çatalca’dan Gelecekler, Eski İstanbul Kırklareli Yolundan Gittiğinizde Gümüşpınar Mevkiini geçtikten sonra Danamandıra Dönüş tabelasından döndükten sonra Yönlendirici tabelalar ile tabiat parkına ulaşabilirsiniz.

Danamandıra Tabiat Parkı – Çatalca arası ortalama 35 km,

Danamandıra Tabiat Parkı – Silivri arası ortalaam 45 km,

Danamandıra Tabiat Parkı – İstanbul arası ortalama 70 km,

Danamandıra Tabiat Parkı – Tekirdağ arası ortalama  100 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Ğurs Vadisi Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.