Danimarka Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
170
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Danimarka Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? Danimarka Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Danimarka Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır. Danimarka Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz ile Danimarka ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Danimarka Büyükelçiliği’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesinde bulunmaktadır.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü Bilgileri;

Vize Bölümü Adres: Cinnah Caddesi No: 64 Çankaya-Ankara

Vize Bölümü Telefon: +90 312 446 61 41

Vize Bölümü Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe; 10.00-11.00 & 15.00-16.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Cuma Günleri Kapalıdır.

Danimarka Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Mahatma Gandi Cad. No:74 Gaziosmanpaşa-Çankaya

OKUMALISIN  Seyrek Göl Hobi Park Nerede-Nasıl Gidilir?

Telefon: +90 312 447 24 98

Çalışma Saatleri; Pazartesi-Cuma; 09.00-16.00

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Danimarka Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule’de bulunmaktadır.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule’de bulunmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyiniz.  Yıldız Kule olarak bilinen yüksek kuleyi göreceksiniz, Danimarka Büyükelçiliğin yeri buradadır.

OKUMALISIN  Çeşme Kocakarı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule’de bulunmaktadır.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule’de bulunmaktadır.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.