Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023-Kocaeli

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023-Kocaeli

Seyyahlar bu yazımızda Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

          Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede?         

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, Kocaeli ilinin Darıca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul’a ve İzmit’e yaklaşık olarak aynı mesafede bulunmaktadır.

Hayvanat Bahçesi ilk olarak Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ve Kuş Cenneti ve Botanik Parkı adıyla 1991 yılında kurulmuştur. 80 dönümlük arazi üzerinde kurulmuştur. İş adamı Faruk Yalçın’ın çabaları ile kurulan ve halka sunulan hayvanat bahçesidir. Hayvanat bahçesi giderlerini karşıladığından buraya Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi adı verilmiştir.
Öncelikli kuruluş amacı nesli tükenmekte olan canlıların bakımını üstlenip soylarını devam ettirmeleridir. Burası 1993 yılında halka açılmıştır. Burası hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra aynı zamanda kuş cenneti ve bir Botanik park olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesinde Hangi Hayvanlar Var?
Hayvanat bahçesinde 286 hayvan türü ve yaklaşık 3600 üzerinde hayvan bulunuyor. Botanik park kısmında ise 600 çeşit bitki türü ve 8000‘i aşkın bitki yer alıyor.

Burası Gergedan Samir, çift şeklinde zürafa, eş olarak ayılar, aslan, penguenler, kızıl panda, jaguar, zebra, yırtıcı kaplanlar, kaplumbağa, timsah, maymun türleri, köpekgillerden türler, kedigillerden türler arasında bulunan aslan ve kaplan gibi farklı türler, mirketler, lemurlar, uçan sincap gibi birçok hayvana ev sahipliği yapmaktadır.
Kuş cenneti kısmında dünyanın farklı noktalarından gelmiş olan onlarca kuş çeşidi bulunmaktadır. Botanik bahçesinde ise birbirinden farklı bitki türleri yer almaktadır.

Ayrıca İçinde müzeler, hediyelik eşya dükkânı, kafeteryalar, çocuk parkı yer almaktadır. Burada canlıları gözlemleyerek fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca panolardan canlılar hakkında detaylı bilgi de alma şansına sahipsiniz. Özellikle doğa sevenlerin, araştırmacıların, hayvan severlerin ve çevrecilerin kesinlikle gitmesi gereken bir yer. Bunun yanı sıra okul gezilerinde tüm öğretmen ve öğrencilerin özellikle yoğun talep gösterdiği bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.
Özellikle çocukların çok keyif aldığını söyleyebilirim. İstanbul’a yakın olması da burayı cazip kılan etkenler arasındadır.

       Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2023 Yılı     

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 

Yetişkin …….216 TL

Öğrenci ……. 139 TL

2 Yetişkin 2 Çocuk … 699 TL

0-3 Yaş :  Ücretsiz

(Fiyatlar online indirimli fiyatlardır.)

      Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri       

Darıca hayvanat bahçesine 09.30- 18.00 saatleri arasında giriş yapılabilmektedir.

        Darıca Hayvanat Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?        

Hayvanat Bahçesi, Kocaeli ilinin Darıca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi’ne toplu taşıma ve hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesine Otobüs ile Nasıl Gidilir.

440 numaralı Gebze – Farabi – Yavuz Selim arası hizmet veren otobüslerini kullanarak  ulaşım sağlayabilirsiniz.

501 Hat numaralı Darıca – Gebze arasında hizmet veren minibüsler ile gelebilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita Yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.