Darıca’da Gezilecek En İyi 10 Yer – Darıca Gezilecek Yerler – KOCAELİ

Darıca’da Gezilecek En İyi 10 Yer – Darıca Gezilecek Yerler – KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Darıca’da Gezilecek En İyi 10 Yer – Müzeleri – Parkları – Koy ve Plajları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Darıca İlçesi Hakkında Bilgiler               

Darıca, Kocaeli‘nin en kalabalık üçüncü ilçesi. Nüfus yoğunluğu açısından bakıldığında ise en kalabalık ilçesidir. Darıca ilçesi , Kocaeli İl Merkezinin yaklaşık 48 km. batısında, Gebze İlçesinin güney batısında, Kocaeli Yarımadası’nın körfez şeridi üzerinde kurulmuştur. Batısında İstanbul İli Tuzla İlçesi, doğusunda Gebze İlçesi Eskihisar Köyü bulunmaktadır. Yüz ölçümü 24 km²’ dir. Şimdi sizlere Darıca’da Gezilecek En İyi 10 Yer hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…

              Darıca’da Gezilecek En İyi 10 Yer        

             Darıca Millet Parkı – Hobbit Köyü                      

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı – Darıca Millet Bahçesi olarak bilinen yer, denize sıfır bir konumda, Yüzme, Piknik, Bisiklete Binme, Yürüyüş Yapma, Dinlenme, Çocuk Oyun Köyünde ve Hobbit evlerinde çocuklarınız ile keyifli vakit geçirme alanları bulunuyor.

                      Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi                  

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi – Botanik Parkı,  yaklaşık 80 dönümlük bir alan içerisinde yer almaktadır. Hayvanat Bahçesi içerisinde yaklaşık olarak 3600 üzerinde hayvan bulunuyor.Botanik park kısmında ise 600 çeşit bitki türü ve 8000‘i aşkın bitki bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Konya Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - KONYA

                                         Balyanoz Koyu                                  

Balyonoz Koyu, Piknik Alanları, balıkçı barınağı, Sahil yürüyüşleri, Olta Balıkçılığı, Bisiklete binme Alanları, çocuklu aileler için oyun park alanları, Yeme içme ve Dinlenme mekanları ile yöre halkı tarafından ilgi gösterilen bir yerdir. Balyanoz Koyu, Özellikle yaz akşamları güzel bir yürüyüş alanı olmaktadır.

                          Bayramoğlu Halk Plajı                              

Plaj, Bayramoğlu olarak bilinen mevkide bulunuyor. Bölgede yaşayan yöre halkı tarafından ilgi gösterilen bir yerdir. Halk Plajı olması sebebiyle Belediye  Tarafından işletilen Girişi Ücretsiz bir yerdir. Plaj, 100 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde tamamı Kumludur. Denizi Çok sığ olmamakla birlikte yer yer derinleşiyor. Plajının kumlu olması özellikle çocuklu aileler için oldukça idealdir.

                           Bayramoğlu Kadınlar Plajı                         

Bayramoğlu ada içerisinde bulunan bu yer, sadece bayanlara özel bir yerdir. Bölge de bayanlara özel tek plaj olması sebebiyle de oldukça fazla tercih edilmektedir.

         Şehit Cevher Düdeeyv Parkı ve Piknik Alanı       

Darıca ilçe merkezine yakın bir parktır. Park içerisinde başta Piknik olmak üzere, deniz manzarası,yeşil alan,yürüyüş alanı,bisiklet alanı cafeleriyle gezilip görülmesi bir yerdir.

OKUMALISIN  Antalya Ücretsiz Kamp Alanları - En İyi 22 Kamp Alanı

                               Mehmet Efendi Cami                                 

Darıca ilçesi Cami Mahallesinde bulunuyor. iç ve dış mimarisi klasik cami mimarisinden farklı olması dikkatleri çekiyor.

                           Bayraktepe Sevgi Parkı                              

Balıkçı Barınaklarının olduğu alanın üstünde Bayraktepe olarak bilinen yerdir. Sahil de yürüyüş yapmak isteyenlerin ve Bayraktepe’nin olduğu yerde bulunan cafede çay – kahve içmek için gidilebilinecek bir yerdir.

                      Darıca Belediyesi Piknik Alanı                  

Yaklaşık 50 dönümlük alanda 47 adet kamelya, barbeküler, tuvaletler, çocuk oyun grupları, spor alanları ve dinlenme alanlarıyla birlikte yöre halkının piknik yapmak için tercih ettiği bir yerdir.

                                  İstasyon Caddesi                                

Bu Cadde Darıca ilçesinin en merkezi yeridir. Bankalar, Alışveriş yerleri, Yeme – İçme alanları, Kıyafet satın alınacak dükkanları başta olmak üzere ilçenin en işlek caddesidir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.