Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Darlık Baraj Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik?

Darlık Baraj Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Darlık Baraj Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                            Darlık Baraj Gölü Hakkında;                  

Darlık Barajı, İstanbul ilinin Şile ilçesinde bulunan Darlık Deresi üzerinde 1986-1988 yılları arasında kurulmuştur. Darlık Barajı, İstanbul’un içme suyunu ve kullanma suyunu büyük ölçüde sağlamaktadır.  Şile yolu üzerinde bulunan baraj göllerinden birisi olarak biliniyor.

Baraj gölü etrafında çadır kampı  yürüyüş bisiklet ATV gibi etkinlikler sıklıkla yapılmaktadır. Özellikle çadır kampı için  İstanbul’da yaşayanlar için  ideal yerlerden biridir. Göl günü birlik piknik içinde uygun bir yer, göle yakın bir noktada Mangal yakıp keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Darlık Barajı Kamp Alanları – Nerede Kamp Yapılır?

Barajın hemen hemen birçok alanında yapılabilir düzlük alanlar ve ağaçlık bölgeler kamp için uygun alanlar ama ulaşım için aynı şeyi söyleyemem arazi araçlarının giderken zorlandığı bölümler var özellikle  yağmurlu zamanlarda ana giriş dediğimiz alandan pek uzaklaşmamanızı tavsiye ederiz.

OKUMALISIN  Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir?

Darlık Baraj Gölü, çevresinde yerleşim yerleri bulunsa da Kamp yapacakların yiyecek ve içeceklerini  gelmeden almalarını tavsiye ederiz. Göl içerisinde herhangi bir tesis bulunmuyor.

    Darlık Barajı Kamp Alanında Neler var  – Neler Yok     

-WC yok,

-Cafe-Restoran yok,

-Göl etrafında yürüyüş alanları bulunuyor, ayrıca biraz yükseğe çıkarsanız keyifli bir manzarası var,

-Kamp-piknik yapmak isteyenler için ideal bir yer,

-Telefon çekiyor,

-Balık tutabilirsiniz,

-Ateş yakmak serbest(lütfen daha önce ateş yakılmış yerleri tercih edin)

                      Darlık Baraj Gölü’ne Nasıl Gidilir?                

Darlık Barajının  İstanbul’a  mesafesi  60-70 kilometre olarak biliniyor. İstanbul’dan Şile Otoyoluna çıkarak sırasıyla; Sultançiftliği Taşlıtepe Devlet Ormanı, Alemdağ Ormanı, Avcıkoru Tabiat Parkı ve Yeşilvadi’yi geçerek Darlık Barajı’na varabilirsiniz. Darlık Barajı’nın en büyük avantajlarından birisi ise yollarının güzel olması ve sadece 1 kilometre kadar toprak yoldan gidiliyor olması olarak söylenebilir. Eğer Darlık Barajının biraz derinliklerine gitmek isterseniz yer yer bozuk olan orman yolunu kullanmak zorundasınız. Barajın ana girişi olarak bilinen ulu pelit tarafındaki  Giriş kapalı durumdadır.

OKUMALISIN  Çatalca Ali Paşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir - Çatalca - İstanbul?

Darlık Barajı ve Kamp Alanı Hakkında bizlere bilgiler veren ve bu güzel fotoğrafını bizimle paylaşan Sn. İncir YUNUS – @biz.bize.kamp’a Teşekkür Ederiz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir