Datça Kent Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Datça Kent Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Datça Kent Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Datça Kent Parkı

Datça Kent Parkı Muğla ilinin Datça ilçesi merkezinde yer almaktadır. Taşlık Plajı ve Ilıca Gölet’inin yakınında bulunur.

Okaliptüs ağaçları ve makiler ile kaplı arazide kurulan Datça Kent Parkı, Muğla’nın en büyük kent parklarından biridir. 2003 yılında yapımına başlanmış ve Temmuz 2003 de hizmete açılmıştır. Park yapılmadan önce bu alanın bataklık olması meşakkatli çalışmalar yapılmasına sebep olmuştur. Tabiki ortaya çıkan manzara çabanın boşa gitmediğini göstermektedir. Peyzaj için bahçe benjaminleri, erguvanlar, ılgın ağaçları, çınar ağaçları, limoni selviler ve çalı cinsi yüzlerce bitki dikilmiş, boş alanlar çimlendirilmiştir.

Kent Park, spor ve dinlenme alanlarının yanı sıra çocuk eğlence aktivitelerinin de bulunduğu çok güzel bir dinlenme alanıdır.  Parkta salıncaklar, kaydıraklar, oyun yerleri bulunmaktadır. Bu sebeple çocuğunu doğal ortamda oynatmak isteyen çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde talep görmektedir.

Parkta büyükler için spor alanları bulunmaktadır. Ayrıca parkın çevresini dolanan yürüyüş yolları bulunmaktadır. Doğal ortamda spor yapmanın ayrıcalığına sizde varabilirsiniz. Burada basketbol sahası, voleybol sahası, yürüyüş yolları ve banklar bulunmaktadır. İçinde bir adet çay bahçesi ve cafe bulunmaktadır. Ayrıca hususi aracıyla gelenler için park sorunu bulunmamaktadır.

OKUMALISIN  Fas Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Datça Kent Parkı Nerede Nasıl Gidilir?

Datça Kent Parkı Muğla ilinin Datça ilçesi merkezinde yer almaktadır. Taşlık Plajı ve Ilıca Gölet’inin yakınında bulunur.

Datça Kent Parkına ulaşmak için öncelikli olarak Datça’ya ulaşmanız gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Datça limandan Taşlık Plajına giden yolu takip ederek veya Kargı’ya giden yolu takip ederek olacak. Hava Garnizon Komutanlığını geçtikten biraz sonra sola ayrılan yola girip Kent parka ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kara Yolu

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

Hava Yolu

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

OKUMALISIN  Denizli Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.