Hayıtbükü Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Hayıtbükü Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Hayıtbükü Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Datça Mesudiye Hayıtbükü Koyu ve Plajı

Hayıtbükü Koyu ve Plajı, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunur.Denizi oldukça berrak ve temizdir. Plajı kumlarla kaplıdır.  Plajı küçük ve dardır. Yer yer küçük çakıllarda vardır. Bu sebeple deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederim. Denizi ise yavaş yavaş derinleştiği için özellikle çocuklu aileler tarafından ve yüzmeyi az bilen kişiler tarafından yoğum ilgi görmektedir. Birçok Datça koyuna göre su sıcaklığı daha yüksektir.

Plajda yer alan şezlong ve şemsiyeler işletmelere ait, fakat işletmeler oldukça kötü, müşteri memnuniyetinden tamamen uzak, sadece para kazanma amacı ile hareket ediyorlar. Sabah erken saatlerde yer tutmak gerekiyor. Otopark biraz sorun, yer bulmak zor olabilir. Bazı işletmelerin otoparkı var.

Teknelerin durak noktası olan Hayıtbükü limanında ufak ve güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Buradaki teknelerle turlara çıkarak yakın koylara ve başka doğal güzellikleri gezintiye gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Manle Şelaleleri Nerede - Nasıl Gidilir?

Datça Mesudiye Hayıtbükü Koyu ve Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Hayıtbükü Koyu ve Plajı, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunur.

Hayıtbükü Koyu ve Plajına gitmek isteyenlerin öncelikle Datça merkeze gitmeleri gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Hayıtbükü’ne tekne ya da karayolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kara Yolu ile,

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır. Buradan kalkan servislerle Hayıtbükü Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Hava Yolu ile,

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

 

Deniz Yolu ile,

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

OKUMALISIN  Karatepe - Aslantaş Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.