Datça Olive Farm Nerede – Nasıl Gidilir – Organik – Gurme Ürünler – Muğla

Datça Olive Farm Nerede – Nasıl Gidilir – Organik – Gurme Ürünler – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Datça Olive Farm Nerede – Nasıl Gidilir – Doğal – Organik – Gurme Ürünler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Datça Olive Farm Hakkında Bilgiler                 

Olive Farm, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Olive Farm Datça merkezine 5 kilometre mesafede bulunmaktadır.  Olive Farm 400 dönümlük bir alan içerisinde adaçayı, kekik, portakal, yasemin kokuları arasında bir çiftliktir. Burada bir butik otel bulunmaktadır. Çiftlik süitleri ve odalardan oluşan otelin bulunduğu arazi üzerinde, zeytin, portakal, turunç ağaçları size eşsiz bir manzara sizi karşılıyor. Adeta büyüleniyorsunuz. Otel konum olarak deniz kıyısında değildir. Olive Farm’ Yavuz Mermerci isimli bir işletmeci tarafından oluşturulmuş ve işletilmektedir. Burası özellikle kalabalık şehir yaşantısından sıkılmış ve doğal ortamda vakit geçirerek kafa dinlemek isteyenler tarafından ilgi görmektedir.

Olive Farm’da binlerce organik sertifikalı ağaçtan elde edilen organik Olive Farm zeytinyağlarını, zeytinleri ve bu çok özel zeytinyağından elde edilen yüzde 40’a varan oranlarda zeytinyağı içeren tamamen doğal kozmetik ürünlerini bulabilirsiniz. Özellikle buraya has Memecik Zeytinyağını kesinlikle almanızı tavsiye ederim. Öncelikle tadına bakabilme şansına sahipsiniz. İsterseniz fabrika kısmına geçerek ürünlerin üretim aşamalarını görebilirsiniz. Eğer hasat mevsiminde buraya gelirseniz zeytin toplama etkinliklerine katılabilme şansına sahipsiniz.

                  Datça Olive Farm’a Nasıl Gidilir?              

Olive Farm Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Olive Farm Datça merkezine 5 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Datça merkezden taksi veya minibüslerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kara Yolu

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

Hava Yolu

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.