Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Datça Ovabükü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Datça Ovabükü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Datça Ovabükü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?  – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Datça Ovabükü Koyu – Plajı

Ovabükü Koyu ve Plajı Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Muğla merkezine yaklaşık olarak 125 kilometre uzaklıktadır ve Datça merkeze 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Koy ovaya benzemesinden dolayı bu ismi almıştır. Plaj 600 metre uzunluğundadır. Plajı kumdan oluşmaktadır. Deniz kısmı taşlık olsa da rahatsızlık verici durum söz konusu değildir. Koyun önü oldukça geniş bir durumdadır. Suları oldukça berrak olan bu yer özellikle çocuklu aileler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir.  Özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Yöre insanları özellikle Ağustos ayından sonra buraya gelinmesini tavsiye etmektedir.

Plajda küçük çaplı yöresel işletmeler bulunmaktadır. Plajın arka kısmında bulunan kafelerde birbirinden lezzetli gözlemeler ve doğal yayık ayranından tatmanızı tavsiye ederim.

Datça Ovabükü Koyu – Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ovabükü Koyu ve Plajı Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Muğla merkezine yaklaşık olarak 125 kilometre uzaklıktadır ve Datça merkeze 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ovabükü Koyu ve Plajına gitmek isteyenlerin öncelikle Datça merkeze gitmeleri gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

OKUMALISIN  Datça Palamutbükü Koyu - Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kara Yolu

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

Hava Yolu

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşil Türbe Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir