Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Datça Palamutbükü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Datça Palamutbükü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Datça Palamutbükü Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?  – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Datça Palamutbükü Koyu – Plajı

Palamutbükü Koyu ve Plajı Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunur.

Palamutbükü sahili Datça’nın en uzun sahillerinden birisidir. Ayrıca Datça’nın en güzel koyu olarak bilinmektedir. Denizi oldukça berrak ve temizdir. Plajı kumlarla kaplıdır. Denizi ise yavaş yavaş derinleştiği için özellikle çocuklu aileler tarafından ve yüzmeyi az bilen kişiler tarafından yoğum ilgi görmektedir.

Teknelerin durak noktası olan Palamutbükü limanında ufak ve güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Buradaki teknelerle turlara çıkarak yakın koylara ve başka doğal güzellikleri gezintiye gidebilirsiniz. Palamutbükü limanı deniz yoluyla seyahat edenler için güvenli bir limandır. Hafta sonları Datça merkezinden birçok kişi sahildeki lokantalarda oturmak, denize girmek amaçlı burayı ziyaret etmektedir.

Datça Palamutbükü Koyu – Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Palamutbükü Koyu ve Plajı Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunur.

OKUMALISIN  Marmaris Ayın Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Palamutbükü Koyu ve Plajına gitmek isteyenlerin öncelikle Datça merkeze gitmeleri gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Palamutbükü ’ne tekne ya da karayolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kara Yolu

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır. Buradan kalkan servislerle Palamutbükü Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Hava Yolu

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

OKUMALISIN  Safranbolu Evleri Nerede - Nasıl Gidilir? Safranbolu Evlerinin Özellikleri

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşil Türbe Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir