Davlumbaz Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Davlumbaz Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Davlumbaz Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? Sakarya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Davlumbaz Yaylası Nerede;

Davlumbaz Yaylası, Sakarya ilinin Akyazı ilçesi sınırları içerisinde bulunan muhteşem doğası ve manzarasıyla eşsiz güzel bir yaylamızdır. Bolu ilinin Mudurnu ilçesi sınırlarında bulunan Sülüklü Göl’ün batısında yer almaktadır. Sakarya merkezden 70 km uzaklıkta olan bu yere Dokurcun, Haydarlar Köyü üzerinden ortalama 30 dakikada içinde gidebilirsiniz. Davlumbaz Yaylasında Yöre halkının yayla evleri bulunur. Şimdi sizlere davlumbaz yaylası hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Davlumbaz Yaylası Hakkında;

Davlumbaz Yaylası, Akyazı ilçesinin Dokurcun Mahallesi sınırları içerisinde, Dokurcun’dan yaklaşık 15 km uzaklıkta olup, yüksekliği 1400-1500 metredir. Tam olarak Akyazı, Göynük, Mudurnu ilçe sınırları üçgeninde bulunmaktadır.

Davlumbaz Yaylası; Bulunduğu konum, bitki örtüsü, Doğası ve Doğal güzellikleri bakımından tam bir yayladır. Yaylanın zirvesine çıktığınızda Zirvede geniş bir yeşil alan bulunuyor. Bu yerde Piknik yapabilir, Doğa yürüyüşleri yapabilir, uygun yerlerde Kamp kurarak bu eşsiz doğada sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Davlumbaz yaylası, Sülüklü Göl manzarası eşliğinde çekilen fotoğraflarla son zamanlarda popülerliğini iyice artırmıştır.

OKUMALISIN  Yalnızçam Kayak Merkezi 2021 Fiyatları - Ekipman Kiralama Ücretleri       

Sakarya ilinin en güzel yerlerinden biri olan Davlumbaz Yaylasında, Sülüklü Göl’ün o muhteşem manzarasını seyredip, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ayrıca konaklamak isterseniz, Yöre halkı tarafından yapılan, misafirlerin konaklaması için yapılan ağaç evler bulunmaktadır.

Davlumbaz Yaylası’na Nasıl Gidilir;

Davlumbaz Yaylası, Akyazı ilçesinin Dokurcun Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Davlumbaz Yaylasına Herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor, şahsi arabanızla veya tur eşliğinde gidebilişiniz. Yayla, Haydarlar’a 10 dakika, Dokurcun’a 30 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Şehir Merkezine 70 km uzaklıktadır. Davlumbaz Yaylasına Gitmek için, Dokurcun’dan güney yönünde ilerleyerek Haydarlar Köyü üzerinden gidebilirsiniz. Altta bulunan harita yardımıyla navigasyon ile rahatça gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.