Değirmen Başı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Adıyaman

Değirmen Başı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Adıyaman

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Değirmen Başı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik ve Mangal Etkinlikleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mesire Alanı, Adıyaman İlinin Kahta ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kahta ilçesine bağlı Kocahisar köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Adıyaman merkeze yaklaşık olarak 5 km mesafede yer almaktadır. Adıyaman – Kahta yolu üzerinde bulunmaktadır.

 

Mesire Alanı, Ziyaret çayı vadisinde bulunmaktadır. Merkeze yakın olmasına rağmen Şehir kalabalığından uzak kafa dinleyecek bir alandır. Burası akarsu vadisi olduğu için yeşillikler içerisindedir. Ayrıca bu alan ağaçlandırılmıştır. Doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi güzellikleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Bütün özellikleri ile görülmeye değer bir mesire alanıdır.

Burası özellikle bölge halkı tarafından genellikle hafta sonları ziyaret edilmektedir. Hafta içleri ise daha sakin olmaktadır.

Değirmen Başı Mesire Alanı Nerede?

Mesire Alanı, Adıyaman ilinin Kahta ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kahta ilçesine bağlı Kocahisar köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Adıyaman merkeze yaklaşık olarak 5 km mesafede yer almaktadır. Adıyaman – Kahta yolu üzerinde bulunmaktadır.

Değirmen Başı Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Adıyaman Merkezden Kâhta dolmuşlarına binerek ulaşım sağlayabilirler. 402 numaraları otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisinde faydalanarak ulaşım sağlayabilirler. Kocahisar Köyüne geldikten sonra yaklaşık olarak 1 km kadar stabilize yoldan gelerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.