Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mangal & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

   Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler   

Balıkesir ilinde bulunan yöre halkı tarafından Mangal – Piknik yapıp Doğa Yürüyüşleri yaptığı yeşillikler arasında huzur dolu bir yerdir. Değirmen Boğazı Tabiat Parkı, Toplam 250 hektar alan içerisinde, Kır gazinosu, Büfe, Çocuk Oyun Alanları, Basketbol sahası ve otopark bulunmaktadır. Özellikle yöre halk tarafından hafta sonları gelinen sakin, temiz bir havaya sahip mesire alanıdır.

Tabiat Parkı Fauna ve Florası incelendiğinde Akçaağaç, Kavak, Çınar, Servi, Fıstık çamı, Kızılçam ağaçları başta olmak üzere 52 tür ağacı bünyesinde barındırıyor.  Yabani hayvan olarak ta Yaban domuzu, Tilki türlerini görebilirsiniz.

  Değirmen Boğazı Tabiat Parkında Neler Yapılır?   

Tabiat Parkı eşsiz doğanın çoğunluklu çam ağaçlarıyla kaplı yabani hayvanlara ev sahipliği yapan uzun deresi, Yangın Gözetleme Kulesi, Göleti, Çocuk Oyun Alanı ile sizler ve aileniz için dinlenme alanıdır. Dere kenarında  Ahşap masalar var. Sizler burada mangal yaparken çocuklarınızda oyun alanlarında oyun oynayıp stres atacaktır.

Yemeğinizi yedikten sonra yürüyüş yapmak  isteyeceğiniz bir yerdir. Dere kenarı size iyi bir yürüyüş rotası oluşturacaktır. Gözetleme kulesine çıkarak ta manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız tam sizlik yer.  Tabiat Parkı içerisinde Ayrıca; Wc, Mescid, Çeşme ve Mangallıklar bulunuyor. (Ama yine de sizler kendi mangalınızı götürmenizi tavsiye ederiz)

Değirmenboğazı Tabiat Parkı çevresinde çok sayıda tesisi bulunuyor. Bu tesislere gelerek yemek yiyebilirsiniz.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı 

Şahıs Ücreti…………: 12 TL

İndirimli…………….: 6 TL 

Bisikle……………….: 12 TL 

Motorsiklet –ATV..: 24 TL 

Otomobil……………: 26 TL

Minibüs……………..: 108 TL

Otobüs……………….: 360 TL

    Değirmen Boğazı Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?    

Tabiat Parkı, Balıkesir il merkezine 30 km uzaklıktadır. Buraya hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Balıkesir- Bursa karayolunun 10. kilometresi üzerinde Ayvatlar beldesine yakın bir mevkide bulunuyor. Yönlendirici tabelalar yardımı ile Tabiat Parkına kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca konum bilgisini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.