Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Balıkesir’da Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı, Balıkesir ilinde bulunan yöre halkı tarafından Piknik yapıp Doğa Yürüyüşleri yaptığı yeşillikler arasında huzur dolu bir yerdir. Değirmen Boğazı Tabiat Parkı, Toplam 250 hektar alan içerisinde, Kır gazinosu, Büfe, Çocuk Oyun Alanları, Basketbol sahası ve otopark bulunmaktadır. Özellikle yöre halk tarafından hafta sonları gelinen sakin, temiz bir havaya sahip mesire alanıdır.

Tabiat Parkı Fauna ve Florası incelendiğinde Akçaağaç, Kavak, Çınar, Servi, Fıstıkçamı, Kızılçam ağaçları başta olmak üzere 52 tür ağacı bünyesinde barındırıyor.  Yabani hayvan olarakta Yabandomuzu, Tilki türlerini görebilirsiniz.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkında Neler Yapılır;

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı eşsiz doğanın çoğunluklu çam ağaçlarıyla kaplı yabani hayvanlara ev sahipliği yapan uzun deresi, Yangın Gözetleme Kulesi, Göleti, Çocuk Oyun Alanı ile sizler ve aileniz için dinlenme alanıdır. Dere kenarında  Ahşap masalar var. Sizler burada mangal yaparken çocuklarınızda oyun alanlarında oyun oynayıp stres atacaktır.

OKUMALISIN  Kula Volkanik Jeoparkı Nerede - Nasıl Gidilir - Manisa Gezilecek Yerler?

Yemeğinizi yedikten sonra yürüyüş yapmak  isteyeceğiniz bir yerdir. Dere kenarı size iyi bir yürüyüş rotası oluşturacaktır. Gözetleme kulesine çıkarak ta manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız tam sizlik yer.  Tabiat Parkı içerisinde Ayrıca; Wc, Mescid, Çeşme ve Mangallıklar bulunuyor. (Ama yine de sizler kendi mangallığınızı götürmenizi tavsiye ederiz)

Değirmenboğazı Tabiat Parkı çevresinde çok sayıda tesisi bulunuyor. Bu tesislere gelerek yemek yiyebilirsiniz.

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2020 Yılı için;

Şahıs Ücreti…………: 7 TL

İndirimli…………….: 3.5 TL 

Bisikle……………….: 7 TL 

Motorsiklet –ATV..: 10 TL 

Otomobil……………: 21 TL

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Değirmen Boğazı Tabiat Parkı, Balıkesir il merkezine 30 km uzaklıktadır. Balıkesir- Bursa karayolunun 10. kilometresi üzerinde Ayvatlar beldesine yakın bir mevkide bulunuyor. Yönlendirici tabelalar yardımı ile Tabiat Parkına kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.