Değirmenburnu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Değirmenburnu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Değirmenburnu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Değirmenburnu Plajı Hakkında Bilgiler             

Değirmenburnu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde, adanın kuzey kıyısında yer alır. Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün yan kısmından başlayarak denize doğru uzanmaktadır. Değirmenburnu Tabiat Parkı içerisinde yer almaktadır.

Değirmenburnu Plajı pek çok aktivite yapma olanağının olduğu bir alandadır. Burası özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Yürüyüş ve bisiklet parkurları yanı sıra ip atlama ve voleybol oynama gibi aktiviteler için alanlar da bulunmaktadır. Ayrıca çocuk parkları bulunmaktadır. Piknik – Mangal Alanları da bulunuyor. Mangal kiralayabilirsiniz.

Telefon: 0 216 226 36 31

Değirmenburnu Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı

Piknik Alanına Giriş 21 TL

Değirmenburnu Plajı Giriş Ekstra Ücretidir.

Hafta İçi: 140 TL     Hafta Sonu: 180 TL

Not: Tabiat Parkı ve Plajı giriş ücreti birbirinden ayrı şekilde ödenmektedir.

           Piknik Alanın Açılış ve Kapanış Saatleri             

Piknik alanı 08.00 – 22.00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Piknik alanı içinde koylarda yüzmek ise ücretsizdir.

               Değirmenburnu Plajı Nerede?                          

Değirmenburnu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde, adanın kuzey kıyısında yer alır. Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün yan kısmından başlayarak denize doğru uzanmaktadır. Değirmenburnu Tabiat Parkı içerisinde yer almaktadır.

     Değirmenburnu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?     

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Değirmenburnu Tabiat Parkı ve Plajı’na Eminönünden Gidecekler;

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı ve Plajı’na Kadıköy’den Gidecekler;

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı ve Plajı’na Bostancı’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı ve Plajı’na Kartal’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı ve Plajı’na Bakırköy’den Gidecekler;

Heybeliada’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı ve Plajı’na Avcılar’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı ve Plajı’na Yalova’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.