Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Değirmenburnu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Değirmenburnu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Değirmenburnu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Heybeliada Mesire Alanları Hakkında bilgiler vereceğiz.

Değirmenburnu Tabiat Parkı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde, adanın kuzey kıyısında yer alır. Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün yan kısmından başlayarak denize doğru uzanmaktadır.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Hakkında;

Dilburnu Tabiat Parkı mesire alanı 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Tabiat Parkı yaklaşık 7 hektar alana sahip tamamı orman ile kaplı bir noktadır. Tabiat Parkı, ismini 19. yüzyılın sonuna kadar un değirmeni olarak kullanılan yel değirmeninden almıştır.

Tabiat Parkı içerisinde Kızılçam, Fıstık Çamı, Sahil Çamı, Çakal Eriği, Akdeniz Defnesi, Akdeniz Servisi, Yaprak dökmeyen Manolya, Atlas Sediri, Malta Eriği, Çitlenbik, Erguvan, Tüylü Laden, Katırtırnağı, Orman sarmaşığı, Alev Ağacı, Kazayağı gibi ağaç ve bitki türleri yer almaktadır.

Sincap, Kirpi, Tavşan, Köstebek, Saksağan, Serçe, Karga bu tabiat parkında bulunan hayvanlardır.

Heybeliada içerisinde huzurlu bir şekilde vakit geçirmek istiyorsanız burası tam adresi. Tabiat parkı Nisan–Mayıs ya da Eylül–Ekim aylarında en güzel doğasını size sunmaktadır.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Aktivite İmkanları

Piknik alanı içerisinde pek çok aktivite yapma olanağı mevcut. Yürüyüş ve bisiklet parkurları yanı sıra ip atlama ve voleybol oynama gibi aktiviteler için alanlar da bulunmaktadır. Ayrıca çocuklar için Değirmenli kaydırak, Salınca ve oyun parkı bulunmaktadır.

Mesire alanında piknik yapmak için imkân bulunmaktadır. Mangal yapmak için ister kendi malzemelerinizi kendiniz getirebilir isterseniz park içerisinde bulunan işletmeden malzeme kiralayabilir ve et ürünleri alabilirsiniz. Mesire alanı içerisinde Dilburnu Cafe yer almaktadır.

OKUMALISIN  Bor Kemerhisar İçmeleri Nerede - Nasıl Gidilir?

Telefon: 0 216 226 36 31

Değirmenburnu Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Giriş Ücreti (Kişi Başı): 7 TL

Piknik Alanın Açılış ve Kapanış saatleri

Mesire Alanı 08:30 – 22:30 Saatleri arası açıktır.

Piknik alanı içinde koylarda yüzmek ise ücretsizdir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı (Mesire Yeri) Nerede?

Değirmenburnu Tabiat Parkı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde, adanın kuzey kıyısında yer alır. Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün yan kısmından başlayarak denize doğru uzanmaktadır.

Değirmenburnu Tabiat Parkı (Mesire Yeri) Nasıl Gidilir?

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Eminönü’nden Gidecekler;

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

OKUMALISIN  Değirmenburnu Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Değirmenburnu Tabiat Parkı Kadıköy’den Gidecekler;

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Bostancı’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Kartal’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Bakırköy’den Gidecekler;

Heybeliada’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Yalova’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Değirmenburnu Tabiat Parkı Avcılar’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir