Değirmendere Malta Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Değirmendere Malta Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Değirmendere Malta Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

    Değirmendere Malta Şelalesi Hakkında Bilgiler    

Malta Şelalesi, İzmir ilinin Menderes ilçesi Değirmendere Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezine oldukça yakın olan bu güzel mekanda kendinizi adeta cennette hissetmenizi sağlayacak güzelliktedir. Yerel halk tarafından Malta değil de Değirmendere Şelalesi olarak adlandırılıyor. Şelale 5-6 metre yükseklikten Çam ağaçlarının arasında akan doğal bir yerdir burası.

Malta Şelalesi çevresinden bahsedecek olursak; Tamamen doğa içerisinde bir yer olduğunu baştan söylemek gerek. Çünkü, burada Duş, tuvalet, ve herhangi tesis bulunmuyor. Tamamen doğa ile baş başasınız. O yüzden tedarikli gitmenizde fayda var. Kamp ve piknik yapabilirsiniz. Yazın şelalenin oluşturduğu doğal havuzda yüzme keyfini de yaşayabilirsiniz.

Şelale dar bir alan içerisinde olduğundan dolayı özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Yürüyüş ve izci grupları tarafından oldukça tercih edilen bu güzel yerin en güzel yönü yürüyüş rotalarının olmasıdır. Şelale  – Baraj ve Yemyeşil bir alanda yürümek oldukça keyifli olmaktadır.

OKUMALISIN  Kamera Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

            Değirmendere Malta Şelalesi Giriş Ücreti         

Şelale’ye Giriş İçin Herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Giriş ÜCRETSİZDİR.

Değirmendere Malta Şelalesi’nde Kamp Yapılır mı?

Evet, burada kamp yapabilirsiniz. Şelalesinin az yukarısında uygun bir alanda kamp yapılabilir. Ateş yakabilirsiniz. Lütfen sizden önce ateş yakılan alanı seçiniz. Odun çevreden tedarik ediliyor. Tuvalet. Telefon çekiyor ama bazen internet te sorun yaşayabilirsiniz.

           Değirmendere Malta Şelalesi Nerede?              

Malta Şelalesi, İzmir ilinin Menderes ilçesi Değirmendere Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Değirmendere Malta Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Menderes ilçesi Değirmendere Köyü sınırları içerisinde buluna şelaleye gitmek için; Gaziemir üzerinden Menderes yolunu takip ederek, Gümüldür yolundan değirmendere köyü ayrımından giriyorsunuz. Bu yoldan devam ettiğinizde sizi Tahtalı Barajı’na ulaştırıyor. Tahtalı Barajına ulaştıktan 5 km sonra Malta Şelalesi tabelasını göreceksiniz. Yol toprak olduğundan dolayı özellikle yağmurlu günlerde yol çamur olmaktadır. Aracınız ile şelaleye kadar ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Taşyaran Vadisi Nerede-Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma ile gitmek isterseniz eğer, İzban binip  Cumaovası durağında inip oradan tekrar 729 numaralı otobüse binip Değirmendere ulaşacaksınız. Burada Değirmendere ilkokulu durağında indikten sonra 25-20 dk’lık bir yürüme ile şelaleye ulaşacaksınız.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.