Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Deliklitaş – Deliklitaş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Deliklitaş – Deliklitaş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Deliklitaş – Deliklitaş Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Giresun Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Deliklitaş – Deliklitaş Plajı

Deliklitaş Plajı ve Deliklitaş, Doğu Karadeniz Bölgemizde Giresun ilinin şirin ilçesi Görele’nin Karaburun Mahallesi kıyısında bulunan doğal plajdır. Bu küçük sevimli plajı meşhur eden ise hiç şüphesiz, adına hikâyeler anlatılan Deliktaş’tır.

Deliktaş, Deniz suyunun aşındırması ve Çeşitli Doğa Olayları sonrasında Kayanın delinmesiyle oluşmuş doğa harikasıdır. Sosyal medyada büyük ilgi gören bu doğal oluşum, özellikle fotoğraf sanatçılarının uğrak yeri haline gelmiştir. Gün batımı manzarası adeta insanı büyülemektedir. Deliklitaş hakkında halk arasında çeşitli efsaneler de söylenmektedir. Bir efsaneye göre, bir derdi kederi isteği olanın bu taşın altından geçtikten sonra gerçekleştiği yönünde çeşitli hikâyeler anlatılmaktadır. Deliklitaş’ın hemen arkasında küçük bir mağara ve deniz kenarında kaya mezarları da olduğu arkeolojik bir alan olduğu söylenmektedir.

Deliklitaş Plajından bahsedecek olursak, Denize 7-8 metre eninde ve 80-90 metre uzunluğunda bir plajdır. Genellikle plaj taşlıktır, Bazı yerlerinde kum-çakıl karışı gözlenmektedir. Klasik bir Karadeniz sahili diyebiliriz. Çocuklu ailelerin mutlaka deniz ayakkabı getirmesini tavsiye ediyoruz

OKUMALISIN  Bolu Mudurnu Karamurat Gölü Nerede - Nasıl Gidilir?

Deliklitaş – Deliklitaş Plajı’na Nasıl Gidilir;

Giresun ilinin şirin ilçesi Görele’nin Karaburun Mahallesi kıyısında bulunan bu yere ulaşmak için, Giresun-Trabzon Karayolundan devam ettiğinizde Görele’ye gelmeden-Tirebolu’yu geçtikten sonra Karaburun mahallesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Otoyolun kenarlarına aracınızı bırakıp, Plaja inen yollar ve merdivenler ve alt üst geçitlerle gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun-Terme Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir