Deniz ve Su Ürünleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Deniz ve Su Ürünleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul Gezilecek Yerler? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi Hakkında;

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Beykoz ilçesi merkezinde Gümüşsuyu Mahallesinde yer almaktadır.

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi 1988 yılında hizmete girmiş olup, denizlerden çıkarılan eserleri görme fırsatı vermektedir. Atlas Okyanusundan Pasifik okyanusuna‚ Ege denizinden Marmara’ya ve Saroz Körfezi de dahil olmak üzere birçok canlının bulunmaktadır.

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi’ne 59 tane mercan, 585 tane dondurulmuş balık ve 869 tane mollüsk sergilenmektedir. Deniz ve Su Ürünleri Müzesi, Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’ne bağlıdır. Ayrıca müzede gemi simülatörü yer almaktadır.

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi Nerede?

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Beykoz ilçesi merkezinde Gümüşsuyu Mahallesinde yer almaktadır.

Deniz ve Su Ürünleri Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 11H, 121A, 121BS, 15BKve 136 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Minibüs ya da dolmuş ile gelmek isteyenler ise MİNİBÜS: C-304, MİNİBÜS: C-306, ÜSKÜDAR- BEYKOZ – ORTAÇEŞME hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  Slovakya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.