Denizli Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2022 – 2023 Yılı Fiyatlar

Denizli Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2022 – 2023 Yılı Fiyatlar

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Denizli Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Pistler – Fiyatlar ve Konaklama hakkında bilgiler vereceğiz.

       Denizli Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler            

Denizli Kayak Merkezi, Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Bahçeköy Mahallesi’nde yer almaktadır. Dönemin Denizli Valisi merhum Recep Yazıcıoğlu öncülüğünde 2003 yılında Tavas ilçesi Nikfer Mahallesi’ndeki Bozdağ’a kayak merkezi kurulması için çalışmalara başlanan ve 2016 yılında bitirilen tesislere karayoluyla bir saat süren yolculukla ulaşılıyor. Denizli ili, Tavas ilçe sınırında bulunan Denizli Kayak Merkezi, 2420 metre yükseklikteki Bozdağ’da Belediye bünyesinde hizmet vermektedir.

Denizli şehir merkezine 85 kilometre uzaklıktaki tesislerde acemi, orta seviye ve profesyoneller için 12 kilometre uzunluğunda 3 pist bulunuyor. Kayakseverlere kesintisiz kayak ve snowboard imkânı sunan Denizli Kayak Merkezi’nde saatte bin 500 kişi taşıma kapasiteli iki telesiyej ve teleski hizmet veriyor. En uzunu 1700 metre, ikincisi 1500 metre, üçüncüsü ise 700 metrelik olmak üzere 3 adet mekanik tesis hattı (II Telesiyej ve I Teleski) vardır. Bunun dışında burada, 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant bulunuyor.

Geçen yıl kış sezonunda 50 bin kişinin kayak yaptığı merkezde telesiyejle dağın zirvesine çıkan ziyaretçiler, enfes manzaralar sunan bölgeyi kuş bakışı izleme sansına sahipler.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kayak merkezinin hizmete açılmasıyla birlikte “Çok şükür, burası Bozdağ’da böyle güzel ve kaliteli bir merkeze kavuşmuş oldu. Karın kalış süresi çok önemli. Burası lokasyon olarak Muğla, İzmir, Antalya ve Ege Bölgesi’ne hitap eden merkez. Buraya Ege’nin Erciyes’i, Uludağ’ı diyoruz. Burası geliştikçe pist sayısı ve uzunluğunu arttırma konusunda gayretlerimiz olacak. Ayrıca, burada Türkiye’nin en güzel snowboard pistlerinden biri var. Gelenler hayran kaldı. Ayrıca, belediyemiz kayak merkezinde haftada 6 gün ücretsiz kayak kursları vermeye başladı. İsteyenler belediyeye başvurarak bu kurstan yararlanabilecek”  açıklamalarında bulunmuştur.

         Denizli Kayak Merkezi 2022 – 2023 Yılı Fiyatlar           

 Kayak Takımı ve Tesisisat Kiralama Ücretleri 2022 -2023  Yılı  

             Kayak Merkezim İletişim Numaraları            

0 531 030 68 91- 0 530 257 66 66

Kayak Merkezimize kendi imkanları ile servis kullanarak ulaşmak isteyenler aşağıdaki telefon numaraları ile iletişime geçebilir.

  Nikfer Koop Taşımacılık AŞ İletişim numaraları: 

Nikfer Durak: 0258 622 59 58

Nikfer Durak: 0546 622 59 58

Denizli Otogar: 0544 622 59 58

               Denizli Kayak Merkezi Konaklama               

Denizli Kayak merkezinde şu anda otel veya yemek hizmeti verilmemektedir. Bunun yanı sıra eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

           Denizli Kayak Merkezi Kayak Dönemleri      

Denizli Kayak Merkezi sezonu aralık ayı ile başlayıp Mart ayı ile bitmektedir. Fakat buraya gelmek için en uygun zaman Ocak-Şubat ayları olduğu söylenebilir. Kayak merkezinde mevsim şartlarına göre yaklaşık olarak 3,5 ay kayak yapılabilmektedir.

        Denizli Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?       

Denizli Kayak Merkezi, Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Bahçeköy Mahallesi’nde yer almaktadır. Denizli Kayak Merkezine ulaşım için kendi aracınızı veya tur organizasyonlarını kullanmanız gerekmektedir.

Özel aracı ile gelmek isteyenler Tavas-Nikfer yolunu takip ederek tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirler. Kayak merkezi Denizli’ye 85 km. Tavas’a 39 km. Nikfer’e 14 km lik mesafede yer almaktadır.

Şehirlerarası otobüs ile gelenler ise  kent merkezinde bulunan tur firmalarıyla anlaşıp buraya ulaşım sağlayabilirler. Kayak merkezinin bazı illere uzaklığı Muğla 147 km. Aydın 209 km, Antalya 264 km, Fethiye 246 km, Dalaman 256 km, Davraz (Isparta) 219 km’dir.

Ayrıca kayak merkezi Antalya, Muğla, Burdur, Denizli kavşağında. Denizli Havaalanına 141 km mesafede yer almaktadır.

Cumartesi- Pazar Günleri Servis Hareket Saatleri 

Denizli Otogar’dan Gidiş:

07:55-   10:45

08:45-   11:15

09:15-   11:45

09:45-   12:15

      Denizli Kayak Merkezi’nden Dönüş Saatleri    

15:00- 16:00- 17:00

Denizli Kayak Merkezi Nerede

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.