Denizli Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Ücreti – Bungalov Ev

Denizli Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Ücreti – Bungalov Ev

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Denizli Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Biniş Ücreti – Restoran – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Denizli Teleferik Nerede?                       

Denizli Bağbaşı mahallesi (Yaylası) bulunan teleferik Denizli ilini kuş bakışı seyretmek, temiz havası ve doğası sayesinde rahatlamak, üst noktada bulunan Bağbaşı Yaylasında vakit geçirmek isteyenler için güzel bir adres.

            Denizli Teleferik Hakkında Bilgiler             

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan 1500 metre uzunluğundaki 8 kişilik kabinler ile Bağbaşı Kent Ormanı‘ndan 1700 metre rakımlı o güzel ve muhteşem Bağbaşı Yaylasına ulaşılmaktadır. Teleferik üst istasyonda, kafeterya ve 1700 m mesafedeki yaylada bulunan restoran, kafeterya, piknik alanları, konaklamak isteyenler gezginler için çadır alanları ve ahşap bungalovlar ve odalar bulunmaktadır.

Teleferikle en üstte üst istasyona geldiğinizde takriben 7 ila 10 dakika arası teleferik yolculuğu sürüyor. En Tepeye çıkıldığında Restoran ve kafeterya sizleri karşılamakta. denizlinin eşsiz manzarası eşliğinde kafeteryanın terasında gayet makul fiyatlarda içecek ve yiyeceklerinizi bulabilirsiniz.

Teleferik üst istasyonda isterseniz vakit kaybetmeden ücretsiz servislerle Bağbaşı Yaylası’na  ulaşabilirsiniz. 5-10 dakika içinde ulaşılabilen bu güzel yaylada ailenizle birlikte vakit geçirmeniz ve konaklamanız için uygun bir ortam oluşturulmuş durumda.

           Denizli Teleferik Çalışma Saatleri                    

Teleferik, hafta içi 10:00-19.30 hafta sonu ise 10:00-20:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Çalışma saatleri ve ücreti güncellemelere karşı site resmi adresi veriyorum.

Resmi İnternet Adresi => http://www.denizliteleferik.com.tr/ 

                          Denizli Teleferik Ücreti                           

Denizli Teleferik Ücreti 2023 Yılı

Öğrenci ve Tam için Gidiş – Dönüş 20 TL

0-5 yaş arası ücretsiz.

Biletlerinizi alt istasyonda nakit bir şekilde alabilirsiniz. Dönüş için ise hiçbir ücret ödemeden alt istasyona inebilirsiniz. Ayrıca bisikletiyle birlikte yaylaya çıkmak isteyenlerden öğleye kadar ücret talep edilmemekte öğleden sonra ise bisiklet için bir yolcu ücreti alınmaktadır.

                   Denizli Teleferik’e Nasıl Gidilir?                   

Denizli teleferik’e ulaşmak için Denizli otobüs terminali yanındaki 22-T yazan otobüslere binmeniz yeterli; minibüslerle ulaşım sağlamak içinse Pamukkale Üniversitesi Hastanesi-Yeniyol minibüsleri sizleri teleferiğin olduğu yere kadar ulaştırmaktadır.

Teleferik – Çınar – Servergazi Hastanesi arası hizmet veren 130 numaralı otobüse binerek ulaşabilirsiniz.

Teleferik – Çınar – Valilik arası hizmet veren 131 numaralı otobüse binerek ulaşabilirsiniz.

Özel aracınızla gitmek isterseniz merkezden Muğla-Antalya tarafına doğru 6-7 dakikalık bir yolculuktan sonra  Bağbaşı mevkisinde tabelalar sizi rahat bir şekilde bulmanız için yönlendirmekte. 300 araçlık ücretsiz otoparkı sayesinde aracımı nereye nasıl bırakırım derdi yaşamıyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments