Anasayfa / Denizli / Denizli Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir?

Denizli Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Denizli Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir? – Denizli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Denizli Teleferik Hakkında:

Denizli Bağbaşı mahallesinde bulunan teleferik Denizliyi kuş bakışı seyretmek, temiz havası ve doğası sayesinde rahatlamak, üst noktada bulunan Bağbaşı Yaylasında vakit geçirmek isteyenler için güzel bir adres. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan 1500 metre uzunluğundaki 8 kişilik kabinler ile Bağbaşı Kent ormanından 1700 metre rakımlı o güzel ve muhteşem Bağbaşı Yaylasına ulaşılmaktadır.

Teleferik üst istasyonda, kafeterya ve 1700 m mesafedeki yaylada bulunan restoran, kafeterya, piknik alanları, konaklamak isteyenler gezginler için çadır alanları ve ahşap bungalovlar ve odalar bulunmaktadır. Teleferikle en üstte üst istasyona geldiğinizde -takriben 7 ila 10 dakika arası teleferik yolculuğu sürüyor-restoran ve kafeterya sizleri karşılamakta. denizlinin eşsiz manzarası eşliğinde kafeteryanın terasında gayet makul fiyatlarda içecek ve yiyeceklerinizi bulabilirsiniz.

Teleferik üst istasyonda isterseniz vakit kaybetmeden ücretsiz servislerle bağbaşı yaylasına  ulaşabilirsiniz. 5-10 dakika içinde ulaşılabilen bu güzel yaylada ailenizle birlikte vakit geçirmeniz ve konaklamanız için uygun bir ortam oluşturulmuş durumda.

OKUMALISIN  Yozgat Çamlık Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Denizli Teleferik Çalışma Saatleri

Denizli Teleferiği hafta içi 10:00-21:00 saatleri arasında; hafta sonu ise 09:00-21:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Çalışma saatleri ve ücreti güncellemelere karşı site resmi adresi veriyorum.

Buradan Çalışma Saatleri ve Ücretini Öğrenebilirsiniz. http://www.denizliteleferik.com.tr/

Denizli Teleferik Ücreti

Denizli teleferikte  öğrenci ve tam için 8 TL ücret ödenmektedir. 0-5 yaş arası ücretsiz. Biletlerinizi alt istasyonda nakit bir şekilde alabilirsiniz. Dönüş için ise hiçbir ücret ödemeden alt istasyona inebilirsiniz. Ayrıca bisikletiyle birlikte yaylaya çıkmak isteyenlerden öğleye kadar ücret talep edilmemekte öğleden sonra ise bisiklet için bir yolcu ücreti alınmaktadır.

Denizli Teleferik’e Nasıl Gidilir;

Denizli teleferik’e ulaşmak için Denizli otobüs terminali yanındaki 22-T yazan otobüslere binmeniz yeterli; minibüslerle ulaşım sağlamak içinse Pamukkale Üniversitesi Hastanesi-Yeniyol minibüsleri sizleri teleferiğin olduğu yere kadar ulaştırmaktadır.

Özel aracınızla gitmek isterseniz merkezden Muğla-Antalya tarafına doğru 6-7 dakikalık bir yolculuktan sonra  Bağbaşı mevkisinde tabelalar sizi rahat bir şekilde bulmanız için yönlendirmekte. 300 araçlık ücretsiz otoparkı sayesinde aracımı nereye nasıl bırakırım derdi yaşamıyorsunuz.

OKUMALISIN  Karakoç Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir