Deprem Kültür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SAKARYA

Deprem Kültür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SAKARYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Deprem Kültür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Deprem Kültür Müzesi Nerede?                 

Müze, Sakarya ili Merkez Cumhuriyet Mahallesi Kavaklar Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Adapazarı’nda meydana gelen 1967 ve 1999 depremlerinin sergi – stant ve elektronik ortamda anlatıldığı müzedir.

Müze, 450 metrekarelik bir alan üzerine kuruludur. Müze’de Sergi Salonları, Sine vizyon Solonu, Deprem anındaki sallantının nasıl olduğunu anlamak için Suni Deprem yaratan Titreşimli Elektronik bir stant, Maket Göre-seller, Deprem de yıkılan binalarda kullanılan malzemeler ve Deprem ile ilgili görseller sergilenmektedir.

2004 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılan Deprem Müzesi geçmiş dönemdeki acı hatıralarımızı bizlere hatırlatıyor. Yanlış yapılan bina sistemleri, yıkılan evler, insanların çaresiz hallerini gösteren fotoğrafları görünce üzülüyor insan, Müze’deki görselleri ve sergilenen eşyaları hüzünlü seyrediyorsunuz.

            Deprem Kültür Müzesi Giriş Ücreti                 

Deprem Kültür Müzesine Giriş ÜCRETSİZDİR.

                               Müze Ziyaret Saatleri                          

Müze binası, 09.00 – 16.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

            Deprem Kültür Müzesi’ne Nasıl Gidilir?        

Müze, Sakarya ili Merkez Cumhuriyet Mahallesi Kavaklar Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Müze binası şehir merkezinde olduğundan dolayı kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Navigasyon ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.