Derince Gezilecek Yerler – Derince Gezi Rehberi – KOCAELİ

Derince Gezilecek Yerler – Derince Gezi Rehberi – KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Derince Gezilecek Yerler – Derince ilçesinin Tarihi ve  Doğal Güzellikleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Derince Hakkında Bilgiler                        

Derince, 1992 yılında 6 mahallenin birleştirilmesi ile İlçe statüsünü kazanmıştır. Derince ilçesi, Geçmiş dönemlerde Liman kurulması için yapılan araştırmalar sonucunda En Derin Yer olarak tespit edilmesi sonucu DERİNCE ismini almıştır. Derince Limanı’nın inşa edilmesi ile birlikte her geçen gün gelişmesini sürdürmüştür. Şimdi sizlere Derince’de Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Derince’de Gezilecek Yerler                     

                            Harikalar Sahili                                   

30 bin metrekarelik alanda yer alan harikalar Sahili’nde Masal kahramanlarının örnek alınarak yapıldığı tesisler bulunuyor. Nuh’un Gemisi, yel Değirmeni, Korsan Gemisi, Lunapark, Yüzen botlar, Yürüyüş Alanları, bisiklete binme alanları, Piknik & Mangal alanları ve cafe & restoranları ile Derince ilçesinin en gözde yeridir.

OKUMALISIN  Çiçekli Köy Yaka Köy Nerede - Nasıl Gidilir - Kahvaltı - İZMİR

                    Çınarılıdere Mesire Alanı                       

Adını içinde boydan boya uzanan çınarların bulunduğu dereden alan mesire alanı, şehir gürültüsünden uzaklaşıp dinlenmek isteyenler için uygun bir alandır.     4 km uzunluğuna sahip olan mesire alanı 350 bin metrekare alanı kapsamaktadır. Mangal – Piknik Alanları, Meyve Ağaçları, Çocuk Oyun alanları ve muhteşem doğası ile görülmeye değer güzelliktedir.

                          Çenedağ Şelalesi                                 

İlçede bulunan Tek Şelaledir desek hiç yanlış olmaz. O yüzden yöre halkı tarafından tercih edilen bir bölgedir. Mangal – Piknik, Doğa yürüyüşleri ve Foto Safari alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Gitmesi biraz zahmetli olsa da harika bir doğa sizleri karşılayacaktır.

                      Çenedere Mesire Alanı                      

Şehir Merkezinde en güzel Mangal – Piknik alanıdır desek hiç yanlış olmaz. Doğası, Manzarası, sessiz sakinliği ile aileniz ve sevdiklerinizle gezip dolaşabileceğiniz, Yürüyüş yapabileceğiniz bir alandır. Yöre halkı tarafından en çok tercih edilen mesire alanlarından biri olarak bilinmektedir.

OKUMALISIN  Hollanda Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir

                   Zübeyde Hanım Ormanı                    

Yaz – Kış – Sonbahar – ilkbahar demeden her mevsim ayrı bir güzellik göreceğiniz bir yerdir burası. Özellikle doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin uğrak adresidir. Ayrıca bir çok mantar çeşidi de burada bulunuyor.

                        Çınarlıdere Cami                            

Çınarlıdere Kent Ormanına giderken uğrayabileceğiniz bir yerdir. Cam i içi süslemeleri görülmeye değerdir. Görülmeye değer bir yer diyebiliriz.

Derince Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.