Derinöz Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik-Kamp – AMASYA

Derinöz Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik-Kamp – AMASYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Derinöz Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Derinöz Barajı Nerede?                             

Baraj, Amasya ilinin Suluova ilçesi Seyfe Köyü Yolu üzerinde bulunuyor.  Baraj, sulama amacıyla 1991-2002 yılları arasında inşa edilmiştir. Baraj ve çevresinde güzel piknik alanları mevcuttur.

                   Derinöz Barajı Hakkında Bilgiler               

Suluova Derinöz çayı üzerinde olup 2002 yılında tamamlanmıştır. Baraj, Sulama amaçlı inşa edilmiş tir. Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 3.250.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 74,00 m., normal su kotunda göl hacmi 18,90 hm³, normal su kotunda göl alanı 0,88 km²’dir. Baraj 4.490 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.

Derinöz Barajında neler yapılır?

Olta balıkçılığı açısından önemli bir yerdir. Balık tutmak isteyen amatör balıkçıların uğrak yeridir. Baraj aynı zamanda piknik alanı olarak ta kullanılmaktadır. Piknik için gerekli masa ve çeşme bulunur. Etrafında herhangi bir büfe bulunmuyor. Giderken bütün eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayın.

                  Derinöz Barajı’na Nasıl Gidilir?               

Baraj, Amasya ilinin Suluova ilçesi Seyfe Köyü Yolu üzerinde bulunuyor.  Toplu taşıma ile gidilmiyor. Şahsi Aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.