Deveboynu Deniz Feneri Nerede – Nasıl Gidilir – Knidos – Datça – Muğla

Deveboynu Deniz Feneri Nerede – Nasıl Gidilir – Knidos – Datça – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Deveboynu Deniz Feneri Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

         Deveboynu Deniz Feneri Hakkında Bilgiler      

Muğla ilinin Datça Yarımadasının En uç noktasında bulunan Deveboynu Feneri özellikle gün batımını izlemek için gelenlerle dolup taşmaktadır. Datça yarımadasının şüphesiz ki en özel ve en güzel yerlerinden biridir deveboynu feneri.

Datça merkezden yaklaşık yarım saat mesafede olan bu muazzam yer Datça yarımadasının en uç noktasında. Sizleri önce Knidos Antik Kenti karşılıyor buraya ücret ödeyerek girebilirsiniz. Ardından 20 dakika kadar patika bir yol takip ederek ulaşabilirsiniz  Patika yolda fenere çıkan siyah bir boru var bu boruyu takip etmezseniz yolu kaybedebilirsiniz. Buraya ulaşım çok sık olmadığı için ve Palamutbükü’nden sonra market bulunmadığı için gitmeden gün batımı için yanınıza yiyecek içecek almalısınız.

Knidos Antik kentin içinde kaldığı için kamp atmak yasak ve antik kentin içerisinde bir adet restoran var fiyatlar biraz pahalı. Deveboynu fenerinde gün batımı sonsuzluğu andırıyor. Burada bulunan kapı aslında yeni bir yapı ve özünde bir kapı değil lakin antik bir hava katıyor. Adeta Afrodit’in yüzdüğü bu sulara bu kapıdan geçerek portallar arası bir geçiş yapacakmış havası katıyor. Deniz Fenerinin tam karşısındaki manzara hemen Yunan adaları bulunuyor.

     Deveboynu Deniz Feneri’ne Nasıl Gidilir?       

Datça merkezden yaklaşık yarım saat mesafede olan bu muazzam yer Datça yarımadasının en uç noktasında. Sizleri önce Knidos antik kenti karşılıyor buraya tam 7.5 TL öğrenci 5 TL ücret ödeyerek girebilirsiniz. Ardından 20 dakika kadar patika bir yol takip ederek ulaşabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments