Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Nerede, Nasıl Gidilir, Muğla

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Nerede, Nasıl Gidilir, Muğla

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda sizlere Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Nerede?            

Muğla ilinin Bodrum ilçesi Orta kent Yakaköy ’de kurulan ve yolcuların konaklamaları ve ihtiyaçlarını karşılamaları için yapılan “Han” kültürünü günümüze taşımak için 2013 yılında yapılarak hizmete açılmıştır.  Han’da Sergiler, konserler gibi çeşitli sanatsal etkinlikler ve organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Sanat Köyünde, konser, Resim, heykel, fotoğraf, çini, keçe, seramik, minyatür, söyleşi, dans, sanat atölyeleri, özgün baskı, Film gösterimleri, reklam, şiir, defile ve müzik gibi pek çok kültürel ve sanatsal alanda yapılan etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır Han’da gezebileceğiniz o kadar çok yer var ki, bunlardan bazılarına kısaca değinecek olursak Sanat atölyeleri, Antika ürün satan dükkanlar, Yemek yiyebileceğiniz restoranları, Çay-kahve içebileceğiniz kafeteryalar ve konferans salonları ile tam bir Kültür ve Sanat köyüdür.

Kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra özellikle yaz aylarında nişan, düğün, davet ve benzeri organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Geçmişten ve günümüzde Kültür – Sanat alanında yapılan ve yapılacak olan etkinliklerin en önemli odak noktası olmuştur.

Dibekli Han’ın Mimarisinden bahsedersek, girişte sizi kocaman bir avlu karşılıyor, ferah bir mekân sizleri karşılıyor. Yapıda dikkat çeken en önemli özellik yöre de çıkartılan taşlardan yapılan taş duvarlardır. Taşlar kesilerek örülen duvarları bizlere ayrı bir görsellik sunmaktadır. Han da gezerken sokak isimleri çok ilgi çekicidir. Ivır Zıvır, İncik Boncuk, Çanak Çömlek, Eskici sokağı vs..

Bodrum İlçesine geldiğinizde kesinlikle uğramanızı tavsiye ediyoruz. Gündüz güneşin ve Kumsalın tadını çıkarttığınız bu güzel yerde, akşam saatlerinde Dibeklihan Kültür ve sanat merkezinde düzenlenen etkinliklere katılmanızı öneririz.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünden bir görüntü

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünden bir görüntü

Adres: Yakaköy Mahallesi, Muğla Bodrum Yolu, 48400 Bodrum/Muğla

        Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Giriş Ücreti   

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                                       Ziyaret Saatleri                                  

Pazartesi günleri kapalıdır.

Diğer günler 10.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

     Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyüne Nasıl Gidilir?    

Muğla ilinin Bodrum ilçesi Orta kent Yakaköy de bulunmaktadır. Aracıyla gidecekler, Bodrum ilçe merkezinden Yalıkavak mahallesine doğru giderken 2 km sonrasında, Çağdaş Beton karşısındaki yoldan Dibeklihan tabelasından girildiğinde, 800 m. ileride sağda yer almaktadır. Yol kenarında bulunan tabelalar sizlere yardımcı olacaktır.

Kültür ve Sanat Köyü ile Bodrum arası yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Muğla merkezden 140 km uzaklıkta olup yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Milas-Bodrum Havalimanı’na 30 km. yaklaşık 40dk. mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.