Didim Akbük Sahil Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Didim Akbük Sahil Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aydın ili Didim İlçesinde bulunan Akbük Sahili’ne Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri  hakkında bilgiler vereceğiz.

                          Akbük Sahili Nerede?                            

Akbük Sahili,  Aydın ilinin Didim ilçesi sınırları içerisinde Gökova Körfezi’nin kuzeyinde yer almaktadır. İnsan eli değmemiş, doğallığı bozulmamış, maviyle yeşilin kusursuzca birbirine karıştığı, sessiz ve eşsiz bir yer olan Akbük Sahili, kesinlikle görmeniz gereken bir yerdir. Birinci derece sit alanı ilan edilmiş ve neredeyse hiç beton yapı bulunmamaktadır. Göreceğiniz ufak yapılar ise sit alanı ilan edilmeden önce yapılmış.

Plajı, küçük küçük taşlardan oluşmaktadır suları oldukça temiz ve berraktır. Tuz oranı çok fazla değildir. Koy oldukça içeride olduğundan deniz dalgasız neredeyse her zaman çarşaf gibidir. Burada denizkestaneleri olmasından dolayı deniz ayakkabılarını getirmenizi tavsiye ederim.

Koyun bulunduğu yerde pansiyon ya da otel olmamasından dolayı kamp yapmak isteyenler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir. Akyaka’dan hareket eden mavi tur teknelerinin ve günlük tur teknelerinin en uğrak yerlerinden biri olmuş durumda. Kamp yerinde duş yeri, wc, restaurant – cafe, internet kullanımı için yerler de ayrılmış durumda. Rahatlıkla günlük ihtiyaçlarınızı buradan ayrılmadan karşılayabilirsiniz. Koyun ileri uçlarına doğru baktığınızda küçük bir iskele birçok yat ve ufak balıkçı teknelerini görmeniz mümkün.

                         Akbük Sahili Giriş Ücreti                          

Giriş ÜCRETSİZDİR…

                   Akbük Sahili’ne  Nasıl Gidilir?

Akbük Sahili,  Aydın ilinin Didim ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Muğla il merkezine 48 kilometre uzaklıktadır ve Gökova Körfezi’nin kuzeyindedir. Altınkum olarak bilinen yere 25 km uzaklıktadır.

Aydın’ın Didim ilçesine bağlı bir belde olan Akbük’e ülkemizin her yerinden karayolu ile rahatlıkla ulaşım mümkündür. Akbük’e Söke-Milas yolu üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, Didim üzerinden de ulaşabilirsiniz. Eğer havayolunu kullanmak isterseniz Akbük’e en yakın havalimanı Milas Bodrum Havalimanı’dır.

  • Aydın Akbük arası yaklaşık 105 km
  • İzmir Akbük arası yaklaşık 160 km
  • Denizli Akbük arası yaklaşık 225 km
  • İstanbul Akbük arası yaklaşık 710 km
  • Ankara Akbük arası yaklaşık 700 km
  • Muğla Akbük arası yaklaşık 130 km
  • Antalya Akbük arası yaklaşık 450 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.