Didim Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Konaklama?

Didim Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Konaklama?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Didim Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Konaklama – Ücretler? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Didim Altınkum Plajı Hakkında;

Dünyanın ve ülkemizin sayılı plajlarından biri olan Didim Altınkum Plajı, Aydın ilimizin Didim ilçesinde bulunmaktadır. Altınkum Plajının çevre genişliği 1606 m, yaklaşık olarak alanı ise 24.103 m2 dir. Altınkum yaklaşık 260 -300 gün güneş alan bir sahil beldesi olduğundan kış ve ilkbahar aylarında bile güneşlenmeniz mümkün olabilmektedir.

Altınkum’u bir dünya markası haline getiren yegâne unsur upuzun ve altın sarısı rengindeki ince kumlu plajıdır. Altınkum Plajı, bir doğa harikası olan denizinin akıntısından dolayı sürekli olarak temiz kalmaktadır. Bu sebepledir ki birçok kez MAVİ BAYRAK ödülü almıştır.

Altınkum Plajı boyunca uzanan yürüyüş parkuru ve parkların yanı sıra sahilde sayısız bar, disko, gece kulübü, çay bahçeleri, eğlence mekânları, restoran ve hediyelik eşya satan birçok işletme mevcuttur. Didim’de yer alan otellerin büyük çoğunluğu Altınkum Plajında bulunur.  Altınkum plajının gerisinde de aynı şekilde birçok konaklama tesisleri ve restoranlar hizmet vermektedir. Altınkum’un yat limanından kalkan gezi tekneleri ile inanılmaz bir mavi yolculuğa çıkabilir tüm gün çevre adaları ve koyları gezerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

OKUMALISIN  Gazilerdağı Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir – Piknik ve Mesire Alanı?

Plajı yatçılık ve rüzgâr sörfü haricince sayısız su ve plaj sporuna ev sahipliği yapmaktadır. Pedallı kano severler içinde bulunmaz bir fırsat adrestir. Altınkum’da ayrıca dalış kursları veren işletmeler ile at ve jip safarileri düzenleyen firmalar mevcuttur.

Altınkum Plajı Giriş Ücreti;

Altınkum Plajı, Halk Plajı olmasından dolayı Giriş Ücretsizdir. Özel işletmeler – Belediye tarafından Şemsiye ve Şezlong kiralayabilir veya Kendi getireceğiniz şemsiyenizi uygun bir alana koyarak bu muhteşem kum ve denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Altınkum Plajı Gece Hayatı;

Altın Plajı gündüzleri ne kadar kalabalık ise geceleri de bir o kadar kalabalık olmaktadır. Sahil boyunca uzanan eğlence mekanları ile sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Yok ben mekan sevmiyorum derseniz eğer, Geceleri sahile inebilir ve denize vuran yakamozu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Altınkum Plajı’na Nasıl Gidilir?

Plaja toplu taşıma ve özel araçlarla gitmek mümkündür. İl dışından gelenler Aydın otogarından indikten sonra otogardan Didim ilçesine giden otobüslere binerek Didim’e gelmeleri gerekmektedir. Daha sonra ilçede bulunan Altınkum beldesine ait dolmuşlarla plaja rahatlıkla gidebiliriniz. Özel aracınız ile ise plaja ulaşmak için Didim’e gidip Didim şehir merkezinden Altınkum tabelaları takip ederek plaja ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.