Dikili Gezi Rehberi: Killik Koyu – Bademli – Killik Plajı

Dikili Gezi Rehberi: Killik Koyu – Bademli – Killik Plajı

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Dikili Gezi Rehberi: Killik Koyu – Bademli – Killik Plajı – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Killik Koyu – Bademli – Killik Plajı

Killik Koyu ve Plajı İzmir ilinin Dikili ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyünde bulunur. Killik koyu genel anlamda bembeyaz bir kayaç yapısına sahiptir. Bunun sebebi kayaçların kilden oluşmasıdır. Kumsalı bembeyaz kumlardan oluşmaktadır.  Çok güzel bir görüntüsü vardır. Deniz tabanı da beyaz kumlardan oluşmaktadır.  Bu özelliği ile Türkiye’nin Maldivleri’i olarak bilinmektedir.

Denizi turkuaz rengindedir. Denizi muhteşem özellikle çocuklu aileler için ideal sığ bir denizi var. Acemi yüzücüler için de oldukça güzel bir yer. Hafta sonları oldukça kalabalık durumdadır. Ayrıca doğal kil çıktığı için insanlar buraya gelmektedir. Bir yandan denize girerken diğer taraftan vücutlarına kil sürmektedirler. Bu kil toprak cilde çok iyi gelmektedir.

Plajda birkaç tane işletme bulunmaktadır. Fiyatları oldukça uygundur. Bu sebeple yeme içme konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız. Otopark mevcut fakat oldukça pahalı.

OKUMALISIN  Cımbar Vadisi Nerede - Nasıl Gidilir?

Killik Koyu – Bademli – Killik Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Killik Koyu ve Plajı İzmir ilinin Dikili ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyünde bulunur.

Killik Koyu ve Plajına ulaşmak için toplu taşıma veya hususi aracınızı kullanabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Dikili ilçesine ulaşmak gerekir. Buradan otogarda kalkan Bademli Köyü servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler ise tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.