Dikili Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Dikili Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Dikili Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Dikili Halk Plajı

Dikili Halk Plajı İzmir ilinin Dikili ilçe sınırlarında yer almaktadır. Dikili ilçe merkezinde bulunmaktadır. İzmir’e 106 km uzaklıktadır.

Bu plaj başka isimlerle de anılmaktadır. Dikili Belediye Plajı, Dikili Mavi Bayrak Plajı ve Dikili Merkez Plajı bilinen diğer isimleridir. Plaj yaklaşık 5 km uzunluğundadır. 50 metrelik bir genişliği vardır. Kumsalı ince kumdan oluşmaktadır. Suları oldukça sığdır. Bu sebeple çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler tarafından tercih edilmektedir. Suları oldukça temiz ve berraktır. Aynı zamanda suları serindir.

Mavi bayrağa sahip bir plajdır. Herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. Burada bulunan işletmelerden yeme-içme ihtiyacınızı giderilebilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmaktadır.

Dikili Halk Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Dikili Halk Plajı İzmir ilinin Dikili ilçe sınırlarında yer almaktadır. Dikili ilçe merkezinde bulunmaktadır. İzmir’e 106 km uzaklıktadır.

Dikili Halk Plajı ulaşmak için toplu taşıma veya hususi aracınızı kullanabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Dikili ilçesine ulaşmak gerekir. Dikili’ye İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerin çoğundan özellikle yaz aylarında Dikili’ye direkt otobüs seferleri bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Ilıca Harlek Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Hususi aracıyla gelenler için Dikili’ye, Çanakkale, Balıkesir ve İzmir yönünden olmak üzere 3 farklı güzergâhtan ulaşılabiliyor.

  • Dikili ile İstanbul arası 600 km
  • Ankara ile Dikili arası 580 km
  • Dikili ile İzmir Havaalanı arası 138 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.