Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati  hakkında bilgiler vereceğiz.

Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi Nerede?

Yaşam Tarzı Müzesi, Artvin ilinin Arhavi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Arhavi’nin Dikyamaç Köyü(Kamparna) içerisinde bulunmaktadır. İki sınıflı bir ilkokul binası olan müze binası restore edilerek müze binasına dönüştürülmüştür. Müzenin ilk kısmının 2012 yılında açılması ile mevcut binanın yeterli olmadığı görülmüş, müzenin ikinci binası ve Sosyal Tesisler (Köy Konağı) binası inşa edilmiştir.

Yaşam Tarzı Müzesi geçmişe ışık tutan önemli tarihi eserler barındırıyor. Yaşam Tarzı Müzesi içerisinde sergilenen eserler arasında beşik, kömür ütüsü, ahşap tekneler, el sanatlarında kullanılan aletler, gudeli, kepçeler, bakır kaplarlar, demirci körüğü, bakır siniler, sepetler, el değirmeni gibi ürünler bulunmaktadır.

Daha yeni açılan müze etkisini göstermeye başladı. Yerli ve yabancı turistler Artvin yöresindeki ilk ve tek müzeyi görmek için uzaklardan geliyor. Dolayısıyla turizme sağladığı faydayı görmemek mümkün değil. Eğer civarlarda tarihi eserlere rastlanırsa bu müzeye konacak.

OKUMALISIN  Seyid Abdulhakim Arvasi Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi Giriş Ücreti

Müze’ye Giriş ÜCRETSİZDİR.

Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Yaşam Tarzı Müzesi, Artvin ilinin Arhavi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Arhavi’nin Dikyamaç Köyü(Kamparna) içerisinde bulunmaktadır.

Yaşam Tarzı Müzesi’ne Kavak, Konaklı, Arhavi, Kemer Köprü, Güneşli Köyleri üzerinden yaklaşık 20dklık bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Arhavi, Kavak, Çifte Köprü ve Ortacalar Köyü güzergâhını takip ederek yaklaşık 30 dkda müzeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Müzeye en yakın havaalanı Trabzon Havalimanı’dır bununla birlikte mesafesi 175 kilometredir. Ayrıca Rize merkezine 90, Artvin merkezine ise 98 kilometrede mesafede yer almaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.