Dirgine Çayı Raftingi Parkuru Nerede Yapılır – Nasıl Gidilir

Dirgine Çayı Raftingi Parkuru Nerede Yapılır – Nasıl Gidilir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Dirgine Çayı Raftingi Parkuru Nerede Yapılır – Nasıl Gidilir – Parkurlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                              Dirgine Çayı Nerede;                               

Zonguldak ilinin Devrek ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Dirgine Çayı ve Rafting parkuru Yedigöller Milli Parkı yolu üzerinde bulunmaktadır.

Yedigöller Milli Parkı ve Devrek ilçe sınırları içerisinde bulunan Dirgine Çayı, özellikle ilkbaharda kar sularının erimesi ve ilkbaharda yağışın fazla olmasından dolayı su seviyesi ve suyun akış hızı bir hayli yükselmektedir. Bu özellikleri düşündüğümüz de Rafting sporu tutkunları için vazgeçilmez bir yer olmaktadır.

 Hangi aylar rafting yapılmaya en uygun derseniz, sizlere Mart-Haziran aylarında yükselen su seviyesiyle raftingciler için en uygun zamandır diyebiliriz. Rafting Parkurlarının zorluğu ve artan talepler düşünülürse, son yıllarda yapılan rafting etkinliklerine çok sayıda kişi katıldığını gözlemleyebiliyoruz.

Rafting sporu sayesinde Zonguldak- Devrek İlçesine büyük bir turist geldiğini söyleyebiliriz. Rafting parkurunun zorluğu buraya daha fazla ziyaretçi çekmektedir, Fotoğraf çekmeyi sevenlere de büyük keyif veren Dirgene çayı hem sporculara hem de Bölge için büyük öneme sahiptir.

      Dirgine Çayı Raftingi Parkuruna Nasıl Gidilir;     

Otobüsle Gelecekler, Zonguldak iline geldikten sonra, ilçe otogarına giderek oradan Devrek İlçesine giden Minibüslere binerek Devrek ilçesine gelebilirsiniz. İlçeden taksi yardımıyla gidilebiliyor.

Uçakla gelecekler, Zonguldak Havalimanı, 2007 yılında hizmete girmiştir. Havalimanı 500.000 yolcu/yıl kapasitelidir. Zonguldak il merkezine gelip, buradan Devrek İlçesine giden Minibüslere binerek Devrek ilçesine gelebilirsiniz. İlçeden taksi yardımıyla gidilebiliyor.

Trenle Gelecekler, Zonguldak Garı, Karaaelmas’da faaliyetine devam etmektedir. Zonguldak il merkezine gelip, buradan Devrek İlçesine giden Minibüslere binerek Devrek ilçesine gelebilirsiniz. İlçeden taksi yardımıyla gidilebiliyor.

Dirgine Çayı Raftingi Parkuru

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.