Dişlice Adası – Aşk Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Marmaris – Muğla

Dişlice Adası – Aşk Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Marmaris  – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Dişlice Adası – Aşk Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Tekne Turu ve Dişlice Adası hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Dişlice Adası – Aşk Adası Nerede?                   

Dişlice Adası, Muğla ilinin Marmaris ilçesi Hisarönü körfezine ‘ne bağlıdır. Ada, Marmaris ilçesinde bulunan koylarında gizlenmiş küçük adacıklardan biridir.  Muğla iline 58 kilometre, Marmaris ilçesine 23 kilometre uzaklıktadır.

Dişlice adası, turkuaz renkli, tertemiz denizi, pasifikten gelen yatların getirdiği balıklarla görenleri kendine hayran bırakır. Adanın denizi oldukça sakindir. Ada, bakir doğasını günümüze kadar korumuştur.

Üzerinde martılardan başka yaşayanın olmadığı bu yer, Marmaris ilçesinden tekne turu yapanların uğrak noktalarından biridir. Güzel adanın suyunda yüzmek ise başlı başına bir ayrıcalıktır.

Adaya uzaktan bakıldığında Denize girmiş, saçını topuz yapmış bir kadının bedeni ya da hortumunu suya daldırmış bir fil görüntüsü canlandıran kayalıkların olması da heyecan verici. Adanın çevresinde yüzlerce balık çeşidini görmeniz mümkündür. Adanın en tepesine çıkarak güzel fotoğraflar çekinebilirsiniz.

OKUMALISIN  Bozcaada Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti - Çanakkale

Sizlere tavsiyemiz, eğer gitmek istiyorsanız yanınızda şnorkel ve deniz gözlüğü mutlaka yanınıza alınız, Berrak denizin içini izlemelisiniz.

Bu adaya iki isimle hitap edilmektedir.  Biri Dişlice Adası diğeri ise Aşk Adası.

Dişlice Adası denmesinin sebebi, adanın volkanik yapısı dolayısıyla oluşmuş kayalık şekiller, bakıldığında göğe doğru bakan dişleri andırması (Kuşbakışı bakıldığında ağzını açan ve dişlerini gösteren bir ejderhayı andırıyor) bu yüzden bu şekilde hitap edilmektedir.

Aşk Adası adını almasının sebebi, Dikey şeklinde sık aralıklarla duran kayalıkların saklanma alanları oluşturması ve aşıklara saklanma alanı oluşturduğu için buraya Aşk Adası denmektedir.

                     Dişlice Adası’na Nasıl Gidilir?                      

Ada’ya gitmek için tek alternatif bulunuyor, sadece Deniz yoluyla muhteşem yere teknelerle gidebilirseniz,

Marmaris tekne turu ile gitmek için Marmaris ilçesinde bulunan ve tekne turları düzenleyenler le iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Hisarönü’nden Kalkan Tekneler ile,  Kız Kumu, Tavşan adası, Dişlice, Adası Akvaryum Koyu, Kamelya Adası gibi yerleri gezerek denizin ve doğanın tadını çıkarabiliyorsunuz.

OKUMALISIN  İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.