Doğançay Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Sakarya

Doğançay Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Sakarya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Doğançay Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Doğançay Şelalesi Nerede?                         

Doğançay Şelalesi, Sakarya ilinin Geyve İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Geyve ilçesine bağlı Doğançay Köyü içerisinde yer almaktadır. Muhteşem şelalesi, Yürüyüş – Trekking parkuru, El değmemiş doğası, Yeşil alanları ile görülmeye değer güzelliktedir.

                 Doğançay Şelalesi Hakkında Bilgiler             

Şelale, Deniz seviyesinden 600 m yükseklikte bulunuyor. 10-15 metre yükseklikten akan bu güzellik suyun düştüğü yerde de gölet oluşturmaktadır. Doğançay Şelalesi,  Hem görsel şölen  hem de gölette yüzme keyfi sunmaktadır.

Şelale, 2013 tarihinden itibaren Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından tabiat Parkı ilan edilmiştir. Şelale ve çevresi Yürüyüş – Trekking parkurları,  El değmemiş doğası, Yeşil alanları ile görülmeye değer güzelliktedir.

Doğançay Şelalesine inerken patika yol biraz dik bir rampadır. Spor ayakkabısı ile gitmenizi tavsiye ederiz. Şelale’ye inmeden düzlük alan da küçük bir büfe yer almaktadır. Buradan ihtiyaçlarınızı rahatlıkla temin edebilirsiniz.

         Doğançay Şelalesi Piknik – Kamp Alanları        

Şelale ve çevresi kamp için çok uygun değil. Düzlük alan yok denecek kadar az. Piknik yapmak isterseniz Çeşme, Wc herhangi bir tesis bulunmuyor. Evden hazırladığınız yiyecekleri burada yiyebilirsiniz.

                   Doğançay Şelalesi Giriş Ücreti                      

Şelaleye Giriş ÜCRETSİZDİR.

Sadece Araç için Otopark ücreti alınıyor.

              Doğançay Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                  

Doğançay Şelalesi, Sakarya ilinin Geyve İlçesi sınırları içerisinde Doğançay Köyü bulunmaktadır.  Doğançay köyünü geçtikten sonra 12 km uzaklıktadır. Adapazarı – Bilecik karayolu üzerinde bulunan Şelale’ye gidiş genel olarak asfalt bir yoldur. Fakat belirli bir yere kadar gidebilirsiniz. Geri kalan kısım patika bir yoldan gidiliyor. Konum bilgisini kullanarak kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.