Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2024 Yılı – Bilet Alma Yolları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2024 – Bilet Alma Yolları ve Yolculuk Süresi – Hangi Duraklarda Duruyor ve Tüm Merak edilen Sorular Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2024 Yılı – Bilet Alma Yolları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2024 – Bilet Alma Yolları ve Yolculuk Süresi – Hangi Duraklarda Duruyor ve Tüm Merak edilen Sorular Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?                 

                 Doğu Ekspresi Hakkında Kısa Bilgi                  

Doğu Ekspresi, aslında Eski Türk filmlerinde gördüğümüz bildiğimiz kompartımanlı bir tren aslında. Biletinizi alıyorsunuz ve gitmek istediğiniz yere gidiyorsunuz bu kadar. Ama son zamanlarda özellikle genç yaştaki kişiler tarafından adeta bir serüven, bir macera halini aldı. Ama şunu söyleyebilirim ki, herkesin hayatı boyunca mutlaka yapması gereken şeylerden biri. Bambaşka yaşamlar, hikayeler, manzaralar ve olağanüstü bir yolculuktur Doğu Ekspresi…

                             Doğu Ekspresi Nedir?                             

Doğu ekspresi iki farklı amaç için kullanılabilen oldukça keyifli bir yolculuğun ismidir. Günümüzde insanlar hem yalnızca turistik amaçlı bu ekspresi kullanabilmekte hem de bir yerden diğerine gitmek için kullanabilmektedir. Ancak günümüzdeki durumun gösterdiği üzere bireyler bu ekspresi daha çok turistik gezi amaçlı kullanmaktadır. Oldukça keyifli anlar yaşanabileceği bu gezi uzun bir süreci kapsamaktadır. Özellikle sosyal medya kullanımının da artması sayesinde günümüzde oldukça popüler bir fenomen haline dönüşmüştür.

               Doğu Ekspresi Yolculuğu Durakları              

Doğu ekspresi neredeyse Türkiye’nin yarısının dolaşabildiğim oldukça keyifli bir serüvendir. Ekspresin ilk durağı Ankara tren garıdır. Son durak ise Karsta bulunan tren garıdır. Ara duraklar ise şöyledir;

 • Kırıkkale
 • Kayseri
 • Sivas
 • Erzincan
 • Erzurum

            Bilet Nasıl Alınır? Bilet Alma Yolları?         

Öncelikle Şunu bilmelisiniz, Biletler 1 Aylık açılıyor. Yani gideceğiniz tarihten 1 ay öncesi bilet aramaya başlamalısınız. Biletlerin satışa sunulma saati bulunmuyor, her saat satış yapılmakta olmakla birlikte bizler Gece 23.55’ten sonra Altta belirttiğimiz İnternet ve uygulama kanallarından denemenizi tavsiye ediyoruz. Şimdi Başlayalım Bileti Nasıl Alacağımıza…

Öncelikle biletler Gece 23:55’ten itibaren her yeni gün için açılıyor.(saatleri 00.15, 00:45-01:00-02:00-03:00 olarak değişebiliyor. Sizler 23.55’ten itibaren bıkmadan sık sık bakmalısınız)

                                 Tüm DETAYLAR…..                            

Yer işlemini seçtikten sonra kendinize ait bilgileri doldurarak devam ediyorsunuz. Burada dikkat edilecek nokta, sayfayı sürekli yenileyin çünkü seçilen her koltuk seçen kişi için 10 dakika o kişiye verilmektedir. Satın alma işlemi yapan kişi işlemlerini 10 dakika içinde yapamazsa sayfa kapanabiliyor. o yüzden yılmadan usanmadan bekleyin ve sayfayı yenileyin. Eğer O gün olmazsa bir sonraki gün tekrar denemelisiniz. Bu keyifli yolculuk sizi bekliyor.

Eybis Uygulaması; Google Play yada App Store’ dan TCDD EYBİS uygulamasını indirerek Kolayca bilet alabilirsiniz.  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarına siteden direk alabilir ya da tren bileti satan diğer satış sitelerinden de alabilirsiniz ben size TCDD tarafından satılan bilet alma yöntemini anlatacağım. Resmi bilet satış sitesi için TIKLAYINIZ….

Site Üzerinden Ana Ekran Bu Şekildedir.

Giderken ilk durak ANKARA son durak ise KARS seçtikten sonra buradan tarihi tek yön mü ya da gidiş dönüş mü onu seçtikten sonra Yolcu sayısını işaretleyip ARA tuşuna basın.

Karşınıza alttaki ekran geliyor. Bu ekranda Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi seçeneği çıkıyor. Buradan Doğu Ekspresi sekmesinden VAGON TİPİNİ seçmelisiniz. İki seçenek çıkacak PULMAN ve ÖRTÜLÜ KUŞETLİ hangisini tercih ediyorsanız onu seçin ve SEÇ butonuna basıp ilerleyiniz.

DİKKAT: Eğer 2 kişi bir vagonu komple satın alacaksanız eğer 4 Kişilik bilet almalısınız. Yolcu sayısı da 4 olarak işaretleyiniz..

                      Vagon Tipleri İse;                            

 • Pulman Normal koltuktur. Koltuk dizilimi bilinen minibüs şeklindedir. .
 • Örtülü kuşetli,dört kişilik oda şeklinde olan ve oturaklar Karşılıklı ikişerlidir. Ve bu koltuklar aşağı doğru çekildiğinde ve üstte bağlanmış yataklar aşağı indirilip yatak oluyorlar.

bir sonraki İşlem… Koltuk Seçimi; Örtülü Kuşetli ve Pulman ikisinin de görseli alttaki gibidir. Buradan seçmek istediğiniz koltuğu seçip Bir sonraki aşama Yolcu Bilgilerini giriniz. İletişim Bilgilerini de girdikten sonra DEVAM butonuna basınız.

Yer işlemini seçtikten sonra kendinize Yolcu bilgileri doldurarak devam ediyorsunuz.  İletişim Bilgileri de ayzıldıktan sonra DEVAM butonuna basınız.

Son İşlem…

Bu aşamadan sonra kredi kartı bilgilerinizle ödeme yapabilirsiniz. Keyifli Yolculuklar….

             Doğu Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı                 

 • Pulman              :  400 TL
 • Örtülü Kuşetli  : 720 TL 
 • Örtülü kuşetli 4 Kişiliktir. (4 Kişi 720 x 4 = 2880 TL)

(Fiyatlar 2024 Yılı Nisan ayına aittir.)

ÖNEMLİ: (2 kişi, 4 kişilik Vagonun hepsinin Bilet Ücretini ödeyerek vagonu kendinize kapatabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken 2 kere kendi adınızı 2 kerede arkadaşınızın adını yazarak biletleri almanızdır. Aynı vagonda 2 bilet kendinize 2 bilet arkadaşınız adına alacaksınız)

Not: Fiyatlar Tek Kişi ve Gidiş yönüne aittir. (Fiyatlar 2024 Yılı Nisan ayına aittir.)

Bilet İndirimleri Aşağıdaki Gibidir.

 • 13-26 yaş arası%15  indirim
 • Öğretmenlere %15 indirim.
 • Türk Silahlı Kuvvetleri’ne%15 indirim.
 • 12 kişi ve daha kalabalık gruplara %15 indirim. 
 • 60-65 yaş yolculara %15 indirim.
 • 65 yaş ve üstündeki yolcular için %15 indirim.
 • Basın kart sahipleri kartlarını göstererek %15 indirim.
 • TCDD personeli ve ailelerine %15 indirim.
 •  7 yaş altındaki çocuklar ücretsiz

***Doğu Ekspresi hakkında Merak Edilen Her şey***

             1- Evcil Hayvan Kabul Ediliyor mu?           

Sadece Küçük olmak koşuluyla, kuş, kedi, balık, küçük köpek , evcil hayvan kabul ediliyor. Bazı şartlar var. Öncelikle evcil hayvanınıza bilet almanız gerekiyor. Cüzi bir miktar oluyor bu. Ve en önemli şartları örtülü kuşetli ve yataklı vagonlarda seyahat etmenizi değil de , pulman vagonda seyahat etme şartı koşuluyor

                2- Trende Sigara İçiliyor mu?                   

Elbette ki trende sigara içilmesi yasak. Bu bilinen bi durum. Kapınızı kilitledikten ve diğer yolcular tarafından şikâyet edilmedikten sonra artık siz düşünün içilir mi içilmez mi:) ?

Fakat şunu da belirtelim sigara kokusunun ve dumanın koridora yayıldığını, hatta yan kompartımanlardan da hissedildiğini belirtmeliyim. Artık gerisi size kalmış bir durum.

                           3- Tuvaletler ?                                     

Yataklı vagonda iki tuvalet bulunmaktadır. Kuşetli ve pulman vagonlarda çok fazla sayıda yolculuk eden olduğundan dolayı tuvaletler temizlense de zamanla kirleniyor. İnsanlarımız bu konuda çok bilinçli değil.

                    4- Yemek Bulunuyor mu?                 

Evet, trende  yemekli vagon bulunmakta hatta arzu eden yolcular için restoranda alkol satışı da yapılıyor.. Fiyatlar konusunda çok yüksek değil ama ucuzda diyemeyiz. Normal aldığımız fiyattan biraz pahalı çünkü Ama aradığınız çoğu yemek türü bulunmuyor, Sizlere tavsiyemiz yanınızda yolculuk esnasında yiyecek yemek-içecek türü şeyleri almanızdır. Uzun yolculuk olacak çünkü :). Yemek konusunda şunu da belirteyim. Erzurum ara durağına gelmeden önce cağ kebabı siparişi verirseniz ,Erzurum’da yaklaşık 5 dk bir bekleme oluyor. O sırada verdiğiniz siparişi alabilirsiniz.  Bunu da belirtmek istedi.

                         5- Yorucu Oluyor mu?                       

Koltukta seyahat etmek  yorucudur ama yataklı vagon için aynı şeyi söyleyemeyiz.uyuyarak gidiyorsunuz sonuçta. Tren çok fazla hız yaptığından bayağı bir sallanıyorsunuz ve kaliteli bir uyku söz konusu değil. Biraz yorulacaksınız. Ama bu tatlı bi yorgunluk. Siz anı yaşayın..

6- Sevgilim ile Aynı Vagonda Yolculuk edebilir miyiz..?

En Çok Sorulan soruların başında geliyor. Soy ismi farklı olan Bayan – Erkek aynı vagona bilet alabilir mi?
Cevap : EVET, aynı vagonda sevgiliniz işe yolculuk yapabilirsiniz..

                     7- Kapılar Kitleniyor mu?                          

Evet kitleniyor. Güvenli bir ortam oluşuyor.

                      8- Kapıda Perde Var mı?                           

Kapıda Perde var. İçeri gözükmüyor.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2024 Yılı

2024 Yılı Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2024 Yılı

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.