Dolungaz Koyu Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir -Karaburun – İZMİR

Dolungaz Koyu Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir -Karaburun – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Dolungaz Koyu Kamp Alanı Nerede – Nasıl Gidilir  – Kamp – Piknik Yapılacak Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Dolungaz Koyu Kamp Alanı, İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karabururn ilçesinin kuzey sahil kesimlerinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezinden yaklaşık 105 km uzaklıktadır. Ardıç ve Çam ağaçlarından oluşan ormanı, denizin turkuaza çalan rengi ile özellikle kamp severlerin tercih ettiği bir bölgedir.

Yoğun olarak çadır kampının yapıldığı bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolungaz Koyu’nda herhangi bir işletme yer almamaktadır. Bu sebeple gelecek olanlar ihtiyacı olan malzemeleri alarak gelmeliler. Dolungaz koyu içindeki Şirin Baba Camping’de kamp kurmak için güzel bir yer.

Kamp alanında piknik ve mangal yapmak da serbesttir. Koy suyu çok temiz ama kayalıklar olduğu için deniz ayakkabısı giymenizi öneriyorum. Kıyıdaki taşlık alandan 4-5 metre sonra kumluk alana geçiyorsunuz. Otellerin, kalabalık plajların bulunmadığı bu koyda gerçekten huzur bulacak ayrılmak istemeyeceksiniz. Özellikle ormanlık alanda ağaçların gölgesinde ücretsiz olarak kamp atabileceğiniz yerler de bulunmaktadır.

              Dolungaz Koyu Kamp Alanı Nerede?              

Kamp Alanı, İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karabururn ilçesinin kuzey sahil kesimlerinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezinden yaklaşık 105 km uzaklıktadır.

      Dolungaz Koyu Kamp Alanı’na Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek aracınızla İzmir-Çeşme otoyolunu kullanarak Karaburun çıkışından sonra yaklaşık 2 saat gibi bir sürede ilçe merkezine, daha sonra Bozköy istikametinde 5 km daha gidip Dolungaz tabelasını görüp toprak yol boyunca yürüyerek koya ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyenler, Üçkuyular-F.Altay’dan kalkan 761 ya da 984 numaralı ESHOT otobüslerini kullanarak Karaburun’a ulaşabilirler. Ayrıca Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkan dolmuşlarla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.