Dolungaz Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – İzmir

Dolungaz Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – İzmir

Sevgili Gezginler bu yazımızda Dolungaz Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik Alanları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Dolungaz Koyu Plajı Nerede?                        

Koy, İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun’un kuzey sahil kesimlerinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezinden yaklaşık 105 km uzaklıktadır.

Koyun etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili bir yapıya sahiptir. Karaburun’un en sakin, sessiz ve doğayla baş başa vakit geçirilen yerlerindendir. Yani tam kafa dinleme yeridir. Denizi turkuaz renge sahiptir ve oldukça temizdir. Denizin büyük kısmı iri çakıl taşlı yapıya sahiptir.

Deniz ayakkabısı getirmeniz iyi olacaktır. Kıyıdaki taşlık kısım 4-5 metre sonra kumlaşıyor. Fakat çocuklu aileler için çok uygun bir yer değildir. Ayrıca buraya gelirken şemsiye ve hasır getirmenizi tavsiye ederim.

Dolungaz Koyu Plajı Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

         Dolungaz Koyu’nda Kamp Yapılır mı?                  

Evet, Yapılır. Burası özellikle kamp sevenlerin tercih ettiği bir bölgedir. Yoğun olarak çadır kampının yapıldığı bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolungaz Koyu’nda herhangi bir işletme yer almamaktadır. Bu sebeple gelecek olanlar ihtiyacı olan malzemeleri alarak gelmeliler.  

Dolungaz koyu yakınında Şirin Baba Camping‘de kamp kurmak için güzel bir yer. Kamp alanında gece mangal yapmanın yanı sıra restoranından da yemek yiyebilirsiniz. Kampta ayrıca konaklamak için bungalovlarda mevcuttur. Son dönemde talebin artmasıyla birlikte kimi dönemlerde yer bulma sıkıntısı yaşanmaktadır. Giriş Ücretli bir yerdir.

                   Dolungaz Koyu’na Nasıl Gidilir?                     

İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun’un kuzey sahil kesimlerinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezinden yaklaşık 105 km uzaklıktadır.

İzmir-Çeşme Otoyolu’nun Karaburun çıkışından sonra devlet yolunu kullanarak toplamda yaklaşık 2 saat gibi bir sürede ilçe merkezine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Karaburun merkezden Bozköy istikametine giderken 3 km kadar sonra Dolungaz diye eski bir tabela görüyorsunuz. Bu tabeladan sağa dönerek yola devam ediyorsunuz. Dolungaz Koyu’nu için orada yaşayan yerli halktan mutlaka bilgi almak gerekiyor.

                        Yol Tarifi / Google Harita                                   

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.