Dolungaz Koyu – Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Dolungaz Koyu – Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Dolungaz Koyu – Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Dolungaz Koyu – Plajı

Dolungaz Koyu Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun’un kuzey sahil kesimlerinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezinden yaklaşık 105 km uzaklıktadır.

Dolungaz Koyu etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili bir yapıya sahiptir. Karaburun’un en sakin, sessiz ve doğayla baş başa vakit geçirilen yerlerindendir. Yani tam kafa dinleme yeridir. Denizi turkuaz renge sahiptir ve oldukça temizdir. Denizin büyük kısmı iri çakıl taşlı yapıya sahiptir. Deniz ayakkabısı getirmeniz iyi olacaktır. Kıyıdaki taşlık kısım 4-5 metre sonra kumlaşıyor. Fakat çocuklu aileler için çok uygun bir yer değildir. Ayrıca buraya gelirken şemsiye ve hasır getirmenizi tavsiye ederim.

Dolungaz Koyu Kamp

Burası özellikle kamp severlerin tercih ettiği bir bölgedir. Yoğun olarak çadır kampının yapıldığı bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolungaz Koyu’nda herhangi bir işletme yer almamaktadır. Bu sebeple gelecek olanlar ihtiyacı olan malzemeleri alarak gelmeliler. Dolungaz koyu içindeki Şirin Baba Camping’de kamp kurmak için güzel bir yer. Kamp alanında gece mangal yapmanın yanı sıra restoranından da yemek yiyebilirsiniz. Kampta ayrıca konaklamak için bungalovlarda mevcuttur. Son dönemde tabin artmasıyla birlikte kimi dönemlerde yer bulma sıkıntısı yaşanmaktadır.

OKUMALISIN  Mardin Kalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Dolungaz Koyu ve Plajı Nerede Nasıl Gidilir?

Dolungaz Koyu Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun’un kuzey sahil kesimlerinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezinden yaklaşık 105 km uzaklıktadır.

İzmir-Çeşme Otoyolu’nun Karaburun çıkışından sonra devlet yolunu kullanarak toplamda yaklaşık 2 saat gibi bir sürede ilçe merkezine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Karaburun merkezden Bozköy istikametine giderken 3 km kadar sonra Dolungaz diye eski bir tabela görüyorsunuz. Bu tabeladan sağa dönerek yola devam ediyorsunuz. Dolungaz Koyu’nu için orada yaşayan yerli halktan mutlaka bilgi almak gerekiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.