Domaniç Ormanları Nerede-Nasıl Gidilir?

Domaniç Ormanları Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Domaniç Ormanları Nerede – Nasıl Gidilir?  – Kütahya Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Domaniç Ormanları Nerede;

Domaniç Ormanları, Kütahya ilinin Domaniç ilçesine bağlı Hisar Mahallesinde bulunmaktadır. Kütahya il merkezine ortalama 90 km uzaklıktadır. Ülkemizin doğal güzellikleri arasında yer alan Domaniç Ormanları, Dünyada sadece bu ormanda görülen ender ağaç türlerinden dolayı önemli bir yere sahiptir.

Domaniç Ormanları Hakkında;

Kütahya-Domaniç Eşsiz doğa güzelliğiyle, yeşilliğiyle ünlü bir ilçemizdir. Bu yeşilliğin en çok dikkat eden yerini ise Domaniç Ormanları oluşturmaktadır. Yöre Halkı tarafından özellikle yaz aylarında çok tercih edilen bir yerdir. İnsanların nefes aldığı, dinlendiği bir yerdir. Bu ormanlık alan adeta cennetten bir köşedir. Eş dost ve arkadaşlarınızla buraya gelip birlikte burada çadır kurabilirsiniz. Piknik ve mangal yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Domaniç Ormanları, ayni zamanda zengin bir alt flora ve yaban hayatı potansiyeline sahiptir. Bu ormanda, kayın ve karaçam yoğun olarak bulunur, Ayrıca meşe ve titrek kavak da bulunur. Diğer türlerden bahsedeceksek olursak, ahlat, armut, eğrelti sarmaşığı, sırım bağ, böğürtlen, öksürük otu, ısırgan, çiğdem, ayı üzümü, yüksük otu, papaz külahı, yabani çilek olarak sıralayabiliriz. Ormanda bulunan hayvan türlerinden bahsedersek, ayı, yaban domuzu, geyik, tilki, tavşan, porsuk ve kirpi bulunuyor.

OKUMALISIN  Marmaris Ayın Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Bu ormanın birde tarihi bir özelliği bulunmaktadır. Anadolu Selçuklu Uç Beyi olan Ertuğrul Gazi’nin yaz ayların da buraya gelip dinlendiği söylenmektedir.

Domaniç Ormanlarına Nasıl Gidilir;

Kütahya ilinin Domaniç ilçesine bağlı Hisar Mahallesinde bulunmaktadır. Kütahya il merkeze 90 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İl Merkezinden Tavşanlı ilçesine doğru gittiğinizde yol sizi Tavşanlı-İnegöl yoluna çıkaracaktır. Bu yol sizi Domaniç ilçesine kadar getirecektir. İlçe merkezine geldikten sonra tabelalar yardımıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  • Domaniç-Tavşanlı arası 37 km uzaklıktadır.
  • Domaniç-İnegöl Arası 46 km uzaklıktadır.
  • Domaniç-Kütahya arası 90 km uzaklıktadır.
  • Domaniç-Eskişehir arası 112 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.