Doyran Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Doyran Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Doyran Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Antalya ilinin Konyaaltı ilçesine bağlı Akdamlar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Gölet ismini, bağlı bulunduğu mahallenin eski ismi Doyuran’dan almıştır. Yeşillikler içerisinde bulunan bu yer, yöre halkı tarafından en çok tercih edilen dinlenme alanı olarak tercih edilmektedir.

Gölet içerisinde,

Piknik Alanları, Kamp alanları, Yürüyüş Alanları, Bisiklet sürme alanları bulunmaktadır. Doyran Göletinin çevresi tamamıyla ormanlık alan ile çevrilidir. Yürüyüş yaparken ciğerlerinizin oksijen ile dolduğunu fark edeceksiniz.

Doyran Göletinde Neler yapılır derseniz, Özellikle Doğa içerisinde piknik, Kamp, Doğa yürüyüşleri, Olta Balıkçılığı, Bisiklet ile göl etrafında gezmek, Göle karşı hamak kurarak dinlemek-Kitap okumak bunlardan başlıcalarıdır. Gölete gelmeden Ceysu Kaynak suyundan su temin edebilirsiniz.

                         Doyran Göleti Giriş Ücreti                                     

Gölete Giriş Ücreti Bulunmuyor.

                 Doyran Göleti’nde Kamp Yapılır mı?                       

Doyran Göleti, Tam kamp yapmaya uygun bir alandır. Şehir merkezine yakın olması da sizlere avantaj sağlamaktadır. Ateş Yakmak serbest, Çeşme var, Telefon çekiyor, Ağaçlık alan olduğu için odun problemi bulunmuyor. Tek sorun Tuvalet imkanı yok. Doyran Göleti içerisi veya yakınında herhangi bir tesis olmadığı için gelirken yanınıza ihtiyacınız olabilecek her detayı düşünerek getiriniz.

                        Doyran Göleti Nerede?                            

Antalya ilinin  Konyaaltı ilçesi Akdamlar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir Merkezine 15-20 dakika uzaklıkta olmasından dolayı ulaşım oldukça kolaydır.

                       Doyran Göleti’ne Nasıl Gidilir?             

Antalya ilinin  Konyaaltı ilçesi Akdamlar Mahallesi sınırları içerisindedir. Konyaaltı ilçesine 2o dakikada ulaşabilirsiniz. Doyran Göletine gitmek için, şehir merkezinde çakırlar mevkine doğru ilerleyiniz, buradan Saklıkent karayoluna doğru giderken Duraliler Mahallesi sapağına dönmelisiniz. Döndükten sonra,  Bahtılı Mahallesini geçtikten sonra Akdamlar Mahallesi‘ne geleceksiniz. Burada Çeşmelerin olduğu yerden Tabelaların olduğu yerden sağa dönünce Doyran Göletine ulaşacaksınız.

Antalya Havalimanı‘ndan D400 karayolundan gitmek isteyenler, Havalanından Gelirken şehir merkezine girmeden  Çakırlar-Saklıkent Kayak Merkezine doğru devam ettikten sonra Duraliler-Bahtılı yönüne ilerlediğinizde Yönlendirici tabelalar yardımı ile ulaşabilirsiniz.

Doyran Göletine Herhangi Toplu taşıma gitmiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.